wtorek, 14 lipca 2015

Budzimy się rano wypoczęci a to za sprawą elektrycznego materaca, który dostosowuje się do temperatury naszego ciała. Zaraz po wstaniu z łóżka czeka na ciebie gorąca kąpiel i filiżanka kawy. Wychodzisz z domu a cała elektronika wyłącza się po to by na nowa działać kiedy wrócisz do domu.

Inteligentny dom rozpoznaje swojego domownika, dopasowuje się do jego preferencji, temperatura w takim domu nigdy nie będzie za wysoka, nigdy też nie odczujesz chłodu. 

Jak można opisać smart Home, jest to zespół współpracujących ze sobą urządzeń, które korzystają z energii elektrycznej jak i Internetu by sterować domem. Każdy system odpowiada za coś innego np. oświetlenie, ogrzewanie czy hydraulikę, a mimo wszystko są one razem połączone. Panelem sterującym jest telefon, aplikacja pozwala za pomocą kilku komend otworzyć okna czy zasunąć rolety. 

W inteligentnym domu nie obejdzie się bez sytemu sterowania kamerami, doceniają go zwłaszcza rodzice. Śpiące dziecko można obserwować na ekranie monitora, gdy kamera wyczuje ruch powiadomi o tym rodzica. Drzwi domu automatycznie się zatrzaskują, kluczem jest telefon, kiedy tylko podejdziemy do drzwi, inteligentny zamek wyczuje naszą obecność i otworzy nam drzwi. 

Domy smart są bardzo wygodne, powstały by większą uwagę przykładać co problemów oszczędzania energii, jednak użytkownicy przesiąkniętych elektronicznymi nowinkami domów przeraża rachunek za prąd, przecież nawet toaleta jest do niego podłączona, jak więc szukać tu sposobów na oszczędność. Drugie niebezpieczeństwo narodziło się wraz z luksusem, przecież tracąc nasz telefon tracimy kontrolę nad domem i naszymi danymi, więc zagrożone jest nasze bezpieczeństwo.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.