środa, 19 sierpnia 2015

Google nie raz nas zaskakuje, niektóre produkty takie jak okulary nie przyniosły firmie zysku, bezpłatna wyszukiwarka, która zyskała sławę na całym świecie zarabia jedynie na reklamach AdWords. Pomimo tego zespół techników, inżynierów i specjalistów nie spoczywa na laurach i wymyśla coraz to nowsze technologie.

Kto nie korzystał z wynalazku goole maps i odmiany satelitarnego podglądu zdjęć. Firma poszła za ciosem i postawiła na pokazania ulic. To była ubaw jak oko kamery Google zobaczył coś czego nie powinno. Po tym jak nie jeden otrzymał soje zdjęcie zrobione przez gooole w nietypowej pozie rozpoczęła się faza pozwów i hejtów.


Google dziś chce udowodnić, że jest firmą pro kliencką i tworzy projekty potrzebne dla człowieka. Sunroof jest takim projektem. Co ma dać nam ten program, otóż zdjęcia zrobione w wysokiej rozdzielczości w fazie nasłonecznienia pokazują potencjał energetyczny dachu.

Osoby, które interesowały się inwestycją w systemy solarne wiedza jak ważne jest zbadanie mapy pogodowej. Kont nachylenia, sąsiedztwo wysokich budynków i budowli, wszystko ma wpływ na ilość wygenerowanej przez ogniwo energii.Google ukazuje orientację dachu, zachmurzenie w danym regionie czy zacienienie a dzięki tym danym poznamy potencjał solarny naszego dachu. 

Co jeszcze, Google matematyk policzy koszty inwestycji jak i opłacalność całego przedsięwzięcia. W Polsce pomysł może bardziej posłużyć do zabawy niż konkretnych celów inwestorskich, a wszystko przez wysokie koszty instalacji i stosunkowo niską opłacalność inwestycji. Ustawa oze ustaliła cenę prądu pochodzącą ze źródeł odnawialnych, to nieprędko przyjdzie nam czekać aż polskie dachy pokryją się solarami.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.