czwartek, 1 października 2015

Budowa domu to niezwykła radość, koszty ale i kłopoty związane z wykonaniem poszczególnych prac. To ile kosztuje nas dom zależy. Dom parterowy to zwykle wyższy koszt, ale to nie projekt ma tu zasadnicze znaczenie tylko koszt wykonawcy jak i materiały jakie użyjemy do budowy.Prace podzielone na etapy – fundamenty, ściany, strop

Wykopanie fundamentów, ław fundamentowych izolacji wraz z posypka piaskową to koszt w okolicy 31 000 złotych. 1,5 metra kwadratowego ścian nośnych to w przeliczeniu metr kwadratowy domu parterowego, wraz z robocizną dodatkowe piętra czy poddasza to koszt prawie 10 00 tysięcy za metr kwadratowy konstrukcji. Nie same ściany świadczą o tym, że do czynienia mamy z domem, ścianki działowe z pustaków ceramicznych mogą nas kosztować prawie 5 000 złotych. Warto by na tym etapie dobrze rozplanować układ instalacji czy rozkład poszczególnych pomieszczeń. 

Za kominy też się płaci, komin dymowy i kominy wentylacyjne mogą nas kosztować 6 000, niestety nawet w przypadku planów co do klimatyzacji nie możemy z nich zrezygnować, przecież urządzenie nawiewowe musi pobierać powietrze z zewnątrz. 

Strop to nie dach, solidny ochroni nas przed chłodną zimą i deszczem. Lepiej teraz dołożyć i wydać 3 000 złotych niż w przyszłości zrywać nie tylko strop ale i dach. 

Elewacja – to sposób na wyrażenie siebie, tynk czy ozdobna terakota, a może zwykła farba bądź drewniane fasady. Koszt zależy od rodzaju wykończenia, jednak asekuracyjnie pamiętaj o warstwie styropianu – z robocizną zapłacisz 15 000 złotych. 

Schody – wyprofilowanie i wykończenie betonowych stopni to inwestycja 4 000 złotych. Ich wykończenie zalicza się do aranżacji wnętrz, więc jeszcze wiele wydatków przed Tobą.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.