niedziela, 4 października 2015

Jedziesz do domu czeka na ciebie twój dom, to on wie o której godzinie wrócisz. Sterowanie termostatyczne włącza ogrzewanie. Twój wybrany program oświetlenia świeci, piekarnik zaczyna rozgrzewać zapiekankę, która w nocy tam wsadziłeś. 

Po przyjeździe brama otworzy się automatycznie, drzwi otwierają się automatycznie, a system zabezpieczeń rozpoznawania twarzy identyfikuje Cię jako właściciela, po co więc komu klucze.

Jak przyjemnie jest wejść do ogrzewanego dom – kiedy cię nie było dom sam się odkurzył, nastawione pranie czeka na rozwieszenie. Jest to jedna z wizji inteligentnego domu. 

Kiedyś takie budownictwo będzie standardem, teraz pilnujesz swojego smartfona bo to twoje okno na świat? Kiedy będziesz mieszkała w inteligentnym domu smart fon będzie twoim kluczem, identyfikatorem, narzędziem dzięki którym będziesz mógł zrobić niemal wszystko. 

Kwestia oszczędności będzie regulowana nie przez ciebie ale przez technologię, twoje zdanie będzie się liczyć ale nie w do końca w tematach środowiskowych.

Michael Philpott, główny analityk technologii firmy badawczej Ovum, zgadza się, mówiąc: "Do 2020 roku większość z nas będzie miała inteligentny licznik energii, oraz inteligentne termostaty i inne urządzenia będą podłączone do niego, takie jak lodówki, co roku będzie zmieniać sprzedawców energii, telefonii czy Internetu więc staje się bardziej skuteczny w zużyciu energii.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.