niedziela, 15 listopada 2015

Typowa konfiguracja kina domowego wyposażona jest w telewizor z dostępem do telewizji kablowej lub podłączaniem satelitarnym, dodatkowo do zestawy podłączony jest odtwarzacz DVD / CD, odbiornik i dwa do ośmiu głośników. Kto posiada taki zestaw? Dziś postaram się wyjaśnić, co nie coś, co na temat wtyczek jakie posiada większość nowoczesnych telewizorów. 


Odbiornik, lub odbiornik AV, jest to centrum typowego systemu AV. Pierwszy amplituner to podstawowy odbiornik stereo, który mogą obejmować tunery AM / FM, 2-kanałowy wzmacniacz dźwięku, parę terminali głośnikowych zewnętrznych i połączenia także dla zewnętrznych połączeń z odtwarzaczem CD i MP3. Drugi jest to bardziej pełni funkcjonalny odbiornik kina domowego, który łączy w sobie wszystkie funkcje odbiornika stereo z możliwością przetwarzania dźwięku przestrzennego, może połączyć się z Internetem, a następnie służy do przełączania i dystrybucji różnorodnych sygnałów audio i wideo w całym domu.


Planowanie instalacji kina domowego powinno rozpoczynać się od wyboru odbiornika, który będzie spełniać twoje potrzeby. Musi zadać sobie pytanie czy chcesz tylko możliwości podłączenia urządzeń audio takich jak odtwarzacz CD? Czy rozważasz twoje kino domowe ma być kompleksowe, składać się z połączenia do telewizora odtwarzacza płyty Blu-ray lub DVD, telewizji satelitarnej, głośników i innych dodatków? Czy ma mieć zainstalowanie głośniki dźwięku przestrzennego? Czy chcesz móc, połączyć się z Internetem za pośrednictwem tego odbiornika by w przyszłości grać na konsoli? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci określić, czego szukać przy zakupie elektroniki.


Oto kilka typowych wejść i wyjść, które można znaleźć w produktach AV:

HDMI (High Definition Multimedia Interface): Jest to pojedynczy kabel z cyfrowym interfejsem AV powszechnie stosowany w produktach konsumenckich, służy do przesyłania obrazów wysokiej rozdzielczości oraz wielokanałowego dźwięku przestrzennego. HDMI obsługuje również CEC (Consumer Electronics Control) interfejs który, pozwala różnym komponentom kina domowego do komunikowania się i kontrolowania się na wzajem.


DVI (Digital Visual Interface): Cyfrowy interfejs wideo, który jest kompatybilny z HDMI (poprzez konwerter wtyku). Kable DVI nie niosą treść sygnału audio, więc potrzebne są oddzielne kable do podłączenia sygnału audio pomiędzy urządzeniami.

Composite-Video: Pojedynczy interfejs analogowy, kabel wideo wykorzystywane do przekazywania sygnałów standardowych rozdzielczości. To także kabel kompozytowy, więc nie niesie treść sygnału audio, więc potrzebne są oddzielne kable do podłączenia sygnału audio pomiędzy urządzeniami.

Komponent wideo: Analogowy kabel lub trzy cyfrowy interfejs wideo używany do transmisji standardowej i wysokiej rozdzielczości sygnału wideo. 

USB: Obecnie jest to najbardziej znane wejście na świecie, dzięki niemu można podłączyć urządzenia zewnętrzne, aby pozyskiwać dane na nich zapisane. 

Dźwięk przestrzenny jest techniką, która w połączeniu z systemem głośników dźwięku przestrzennego kina domowego, stawia widza w centrum akcji, które „atakują” go z przodu z tyłu i z boku. Dźwięk przestrzenny nie jest, głośnieszym dźwiękiem, jest to raczej więcej dźwięków, który otacza słuchacza. Połączenie wielu głośników ma stworzyć atmosferę i zapewniać kierunkowość, tak działają pozaekranowe efekty dźwiękowe.

Dźwięk przestrzenny jest tworzony przez wiele kolumn połączonych z odbiornikiem. Jednak najłatwiejszą częścią są systemy wbudowane odbiorniki, im posiadają wyższą jakoś dekodowania dźwięku przestrzennego tym lepiej.

Podstawowe głośniki należą do wielu różnych kategorii, ale każdy z nich jest przeznaczony do przetwarzania określonego zakresu częstotliwości. Znając częstotliwość, głośnik pomaga wybrać idealny typ dla potrzeb akustycznych:

Głośniki półkowe pozwalają odtworzyć pełny zakres częstotliwości, dzięki czemu są bardzo uniwersalne. Dwie kolumny półkowe można stosować, jako jedyny środek w konwencjonalnym systemie stereofonicznym lub stereofonicznego telewizora. Dwa głośniki boczne mogą być używane po to by nadać całości tzw. efektu surround. Dodatkowo, jeden głośnik może być używany, jako alternatywa do głośnika centralnego z dźwiękiem przestrzennym, zwłaszcza, jeśli ekran odbierany jest magnetycznie, tak, aby nie zakłócać obrazu telewizyjnego.

Głośniki przednie są w rozmaitych rozmiarach i mają szeroki zakres częstotliwości dźwięku. Są one zwykle używane w systemach kina domowego montowanego w dużych przestrzeniach.

Centrum-kanałowe, głośniki te są dedykowane do odtwarzania tego co dziej się na ekranie, ale nie w tle ale na pierwszym planie - dialogu. Są one umieszczone na górze lub po prostu pod TV.

Głośniki mają zakończyć efekt przestrzenny, zapewniając dźwięk tła za tobą. Dodają, poczucie realizmu.

Subwoofery są przeznaczone specjalnie dla wyjścia basu. Zazwyczaj są one umieszczone na podłodze i są "napędzane" wewnętrznie, co oznacza, że ​​mają wbudowany wzmacniacz, który wymaga podłączenia zasilania elektrycznego, zwróćmy uwagę na pobór energii elektrycznej urządzenia, Zwykle ta część zestawu charakteryzuje się największą mocą. Subwoofer ma kluczowe znaczenie dla dźwięku surround 5.1.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.