sobota, 28 listopada 2015

Codziennie ponad 2,8 miliarda użytkowników korzysta z Internetu. Sieć wykorzystywana jest do pracy Abo rozrywki. W jednym czasie można łączy obie aktywności i kiedy nikt nie patrzy zmieniać status na FaceBook'u.


Użytkownik narkomanem?


Badania przeprowadzone w Mediolanie odkryły, że osoby przebywające w wirtualnym świecie zbyt długo zachowują się tak samo jak osoby spożywające narkotyki. Jak widać Internet nie niesie za sobą już typowych zagrożeń typu kradzież danych, virusy czy spotkanie niewłaściwej osoby. Nadmiar korzystania z wirtualnego świata sprawia, że naszym komórkom mózgowym czegoś brakuje. Domagają się tego niczym używki. 


Depresja i stan lękowy


Młodzi ludzie nazywani pokoleniem Internetu szczególnie cierpią na brak dostępu do sieci. Kiedy na grupie 60 studentów wykonano test, polegający na tym iż nie zaglądają na profil społecznościowy. Średnia badania wypadła kiepsko. Piętnaście minut tyle w spokoju wytrzymali młodzi ludzie bez zerkania na socjale, po tym czasie pojawiały się napady lęku, chęć sprawdzenia konta niczym pry głodzie papierosowym. Jak widać warto od czasu do czasu ograniczyć życie w sieci i to nie tylko ze względu na koszt energii elektrycznej ale na stan naszego zdrowia.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.