piątek, 4 grudnia 2015

Turbiny wiatrowe i solary uważane są za najbardziej nowoczesne źródła energii, nic bardziej mylnego. Produkować energię można także na inne sposoby. Oto nietypowe sposoby na pozyskanie tego towaru.

Taniec


W Club Watt w Rotterdamie, w Holandii, energia kinetyczna wytwarzana przez taniec osób przetwarzana jest na energię elektryczną. Im klubowicze bardziej przebierają nogami tym więcej energii otrzymuje generator ukryty w podłodze. Prąd zasila oświetlenie podłogowe i inne punkty świetlne. Projekt ma znaleźć zastosowanie także na dworcach czy centrach handlowych, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie masa ludzi jest w ruchu.

Wkładki do butów


Pozostajemy w klimatach generowania prądu własnym ciałem. Wkładki SolePower opracowane są z myślą o tych, którzy zabierają na spacer swojego smartfona. Wkładka podłączona do buta posiada port usb, podczas 20 minutowego spaceru można naładować całą baterię. 

Siła mięśni


Transport jest jednym z najbardziej efektownych czynników, jeśli chodzi o zmiany klimatu i powstawanie zanieczyszczeń. Nie ma wyjścia to w jaki sposób podróżujemy będzie musiało przejść radykalną zmianę w nadchodzących latach. Jeśli chcemy zerowej emisji dwutlenku węgla i całkowitej niezależności od paliw kopalnych, musimy zainwestować w pojazdy Organic Transit, który jest napędzany częściowo przez Ciebie, a częściowo przez słońce.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.