środa, 17 lutego 2016

Tak, ale nie sama. Potrzebny jest cały zestaw zmian w sposobie interakcji, które pomogą zahamować działania pogarszającą biosferę. Technologia jest tylko narzędziem, które pomaga nam w osiągnięciu tych zmian. Niebezpiecznym argumentem jest jednak to,że gwałtowne zmiany w naszym zachowaniu nie są planowane w najbliższej przyszłości, a niejedni nie planują ich w ogóle. 

Technologia pomaga


Wykorzystujemy nowoczesne maszyny po to aby ułatwiały nam zagospodarowanie ekosystemów, głównie w rolnictwie. Jeśli zaprzestaniemy produkcji żywności, nasza egzystencja zakończy się. Co więcej, jesteśmy coraz bardziej skłoni do modyfikacji genetycznej stosowanej w uprawach i przy tworzeniu nowych odmian. Na temat GMO, które ma wiele kontrowersyjnych zalety i wady wydano już wiele publikacji. Telefony komórkowe, aplikacje, usługi transferu pieniędzy mikro-finansowania, dostępne prognozy pogody są to inne narzędzia oparte na technologii, które pomagają milionom rolników i sprzedawców w krajach rozwijających się. Technologia widoczna jest też w medycynie, kosmonautyce, motoryzacji czy w przemyśle rozrywkowym. 

Cyfrowa rozrywka


Pojawienie się w szybkim czasie rzeczywistym, globalnej komunikacji i sieci na wszystkich poziomach społeczeństwa sprawia, że innowacyjne technologie są bardziej dostępne i powinny być wykorzystywane dla Ziemi w przyszłości. Powinna zajść swoistego rodzaju symbioza pomiędzy światem rozrywki i technologi, to co wykorzystywane jest do zabawy może przełożyć się do czegoś dobrego. Pisałem o tym w artykule dot. grafiki komputerowej. Wysokie rozdzielczości nowe kolory powstały z myślą o graczach komputerowych, ale przydały się medycynie. Do tego powinniśmy dążyć, aby wykorzystywać to co dobre w dwojaki a nawet trojaki sposób dla ludzkości.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.