wtorek, 7 czerwca 2016


Ponieważ wiemy, że w dzisiejszych czasach źródła energii są ograniczone, a zużycie energii wzrost, więc odnawialne źródła energii muszą być wykorzystywane w celu zaspokojenia potrzeb na energię. Mając to na uwadze, w niniejszym artykule, dyskutujemy o zasilaniu energią słoneczną świateł ulicznych LED z regulacją natężenia auto. Projekt ten jest napędzany energią słoneczną używaną do kontrolowania natężenia światła od rana do wieczora na podstawie jasności. Ponieważ system zasilany energią słoneczną oświetlenia ulicznego może zaoszczędzić znaczną ilość energii elektrycznej w porównaniu z korzystaniem z energii sieciowej, to pojawiają się negatywne komentarze na temat Solar Powered Led Street Light.

Solar Powered Led Street Light


Prace świateł ulicznych zasilanych energią słoneczną na zasadzie ogniw słonecznych lub ogniw fotowoltaicznych, które mają absorbować energię słoneczną w ciągu dnia i zasilać komórki fotowoltaiczne a następnie przekształcać energię słoneczną w energię elektryczną. Przetworzony energia jest magazynowana w baterii słonecznej i światła uliczne mogą wykorzystać energię słoneczną nawet nocą. Obecnie latarnie solarne są dostępne przy drogach. W porze nocnej lampki włączają się automatycznie i wykorzystuje energię elektryczną, która jest magazynowana w akumulatorze. Dioda emitująca zawiera związki chemiczne, które nie są groźne, gdy prąd z baterii przechodzi przez nie, to powstaje światło. Solar LED są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i stylach. Generalnie, żywotność diod świecących jest bardzo wysoka i wymaga bardzo mało prądu, zatem ma generować oszczędności na energii, głównie dla samorządów.

Praca z Solar Powered Led Street Light - Intensywność jego pracy


W skład całego systemu wchodzą: kolektory słoneczne, oświetlenie LED, akumulator, kontroler, słup i przewody łączące.


Panele słoneczne


Panel słoneczny lub komórki PV o jeden z najbardziej istotnych elementów. Komórki te są dostępne, w dwóch odmianach krystalicznych: mono i poli krystalicznej. Mono, w których współczynnik konwersji jest wyższy, niż krystaliczny Poli moduł. Większość modułów wykorzystuje krzem (Si), lecz zdarzają się i panele z innymi pierwiastkami. 

Dioda LED


Diody LED są stosowane w nowoczesnych światłach ulicznych, aby zapewnić jaśniejsze światło przy niskim zużyciu energii. Zużycie energii przez urządzenia LED jest mniejsze niż urządzenia wysokociśnieniowego sodu, który jest powszechnie stosowany w tradycyjnych lamp ulicznych. Porównaj z innymi światłami, światła LED nie wytwarzają światła we wszystkich kierunkach. Konstrukcja lampy może być dokonane przez wyjątkowości diod. Wydajność LED nie jest równa tej jaki mają żarówki i świetlówki. Ale grono diod daje jasne światło, niż tych dwóch lamp. Zalety diod LED to przede wszystkim przyjazne, trwałe światło o zerowej emisji UV ECO i długiej żywotność.

Bateria do ponownego naładowania


Akumulator to jeden z rodzajów baterii elektrycznych, aby ustawić je jako ogniwo wtórne. Generalnie istnieją dwa rodzaje baterii, mianowicie komórek żelowych oraz głębokiego cyklu i akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Akumulator jest używany w solarnych lamp ulicznych LED, bateria ta jest używana do przechowywania energii elektrycznej generowanej z panelu słonecznego w czasie wschodu słońca, uzyskując energię. Żywotność i pojemność akumulatora są niezbędne, ponieważ wpływają one na zapasowe dni moc światła.

Kontroler


Kontroler jest bardzo ważnym urządzeniem to on odpowiedzialny jest za podjęcie decyzji o stanie ładowania i oświetlenie czy należy je włączyć lub wyłączyć. Niektóre najnowsze sterowniki są wstępnie zaprogramowane i składają się z ładowarki akumulatora, diod LED lampy, wtórnego zasilacza, MCU i obwodem chronnym. Bateria może być ładowana przez moc odbieranego z paneli słonecznych na wschodzie i zachodzie słońca, podczas gdy w drugim przypadku ładowanie akumulatora.

Łączenie kabli


Przewód służy do łączenia LED, panel słoneczny i pojemnika na baterie, które są zamocowane na szczycie słupa. Kabel ten służy do podłączenia modułu fotowoltaicznego do sterownika, sterownik do lamp i baterii. Wielkość i długość kabla w zależności od wysokość słupa jest ukryta. Składanie całego układu słonecznego światła ulicznego LED można podłączyć wszystkie powyższe składniki, które wykorzystują energię słońca. 

Tak więc w tym wszystkim chodzi oto aby Solar Powered Led Street Light z regulacją Auto intensywności zagościł na ulicach.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.