wtorek, 19 lipca 2016

Najchętniej w oszczędzaniu chcą nam pomóc banki, dając dostęp do bezpłatnych aplikacji mogą sprawdzać ile, na co wydajemy, co ma nam pomagać kontrolować nasze finanse. Dobrze, jeśli bank za darmo udostępnia swoim klientom, program, który pomaga nam na:


  • analizę przychodów i wydatków graficzną albo inną ale czytelną,
  • aktualne zestawienie relacji dochodów do wydatków,
  • automatyczna kategoryzację wydatków, coś na wzór budżetu w Excelu, a nawet skuteczny podział transakcji na mniejsze kwoty,
  • wybór rachunków i kart do uwzględnienia w analizie.
Taki podział ułatwi nam poszukanie zbędnych wydatków, podsumowanie całości i dobre uszczegółowienie. Przykładowo zajmijmy się rachunkiem za prąd, na którym oprócz szczegółowo rozpisanych opłat dystrybucyjnych znajduje się nasze zużycie energii. Wystarczy ilość pobranych kilowatogodzin spisać do programu wraz z wysokością rachunku. To najprostsza kalkulacja jaka możemy wykonać. Po roku dowiemy się ile prądu wykorzystaliśmy. Kiedy przyjdzie czas na oszczędzanie łatwo wykonamy symulację ile będzie kosztować nas obniżenie ceny kWh podczas zmiany sprzedawcy energii.

Oszczędzaj pieniądze - zaokrąglaj

Innymi aplikacjami, które pomogą oszczędzać ale głównie gromadzić nam oszczędności będzie aplikacja, która podczas płatności kartą zaokrągla nasze płatności i końcówkę odkłada na inne konto. Kiedy przyjdzie nam zapłacić 37,50 to 2,50 będzie odkładane jako oszczędności. W roku może uzbierać się tego spora sumka, nawet około 400 złotych, tak szacują analitycy bankowi. Oszczędności są dla nas, bank nie pobiera od nas żadnych pieniędzy z tego tytułu. 

Oszczędzaj an jedzeniu

Czy wiesz, że można przygotować pyszne potrawy ze składników, które masz w domu? Zamiast iść do supermarketu i kupić kolejne produkty, można korzystać z aplikacji Receptury, która według składników , tych co masz w domu pozwala na ugotowanie czegoś pysznego.

Ta darmowa aplikacja dla Androida i iPhone jest bardzo przydatna, ponieważ można gotować coś z resztek. Ponadto, można ułożyła listę zakupów i to taką, jaką naprawdę potrzebujemy. Na świecie marnują się miliony ton jedzenia, nie wyrzucajmy więc niczego.

Punkt na korzyść aplikacji. Ułoży ona menu według składników jak i pozwoli ustawić blokadę na te składniki, które nas uczulają, szybko znajdując zamiennik.

Zaoszczędź na rachunkach za energię

Co miesiąc wydajemy dużo pieniędzy i nie zdaje sobie z tego sprawy. W większości gospodarstw domowych jest wykorzystywane więcej energii elektrycznej niż jest to rzeczywiście potrzebne.

Dzięki zastosowaniu np. StandbyCheck , można wykonać przegląd tego, co obiera więcej energii i wcielić w życie najlepsze sposoby, aby zaoszczędzić. Z małych działań ostateczni można uzbierać duża kwotę pieniędzy. Korzystać można także z porównywarek cen energii jak i kalkulatorów cen energii.

Tańsze paliwo

Aplikacja nie dostępna jeszcze w Polsce, ale pozwala analizować ceny tańszego paliwa na okolicznych stacjach. Jeśli tylko dystrybutor uaktualni cenę na stronie to apka powiadomi gdzie warto zatankować. Z sukcesem działa to w Meksyku i Hiszpanii.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.