piątek, 2 stycznia 2015

Ponad 44% rachunku za prąd w gospodarstwie domowym to koszty związane z ogrzewaniem i ochładzaniem domu. Więc co można zrobić by skutecznie jest zniwelować? Mam kilka porad może nie koniecznie technologicznych, ale sprawdzonych i skutecznych.Z nowym rokiem może uda wcielić się niektóre z nich w życie. 
1. Strych musi posiadać odpowiednią izolację., wówczas oszczędzisz nawet 20% prądu. To samo tyczy się ścian zewnętrznych więc przy najbliższym remoncie pomyśl o wyłożeniu ich styropianem czy innym izolatorem.
2. Dokładny termostat, dmuchawa i umiejętne korzystanie z tego typ wynalazków, oto druga porada. W nocy optymalna temperatura to 18 stopni, w dzień 22. Nie ma sensu robić cieplej, w pomieszczeniu zrobi się duszno. Ważne by termostat znajdował się z dala od źródeł ciepła czy przeciągów, będzie wówczas bardzo dokładnie odmierzał temperaturę otoczenia.
3. Zawory grzejnikowe powinny być skręcone, zwłaszcza w tych pomieszczeniach, w których aktualnie nie przebywasz. Nie ma tu znaczenia twój rodzaj ogrzewania.
4. Drzewa wokół domu ochłodzą dom latem i wyizolują do zimą. Tego typu „zielona osłona” nie tylko wpływa na estetykę ale także na izolację czy barierę przeciw powodziową. Korzenie drzew absorbują wodę więc nie przedostanie się ona do piwnic.
5.Pompa, zwana dmuchawą zainstalowana przy piecu CO sprawi, że szybciej rozpalisz w piecu dodatkowo będziesz miał kontrolę nad temperaturą.
6. Przed sezonem jak i w trakcie sprawdzaj filtr grzewczy– czyść go lub wymieniaj w razie potrzeby. Dobrze wyczyść popielnik, sprawdź wszystko dokładnie, dbaj o czystość.


7. Zainwestuj w żaluzje, zimą będą działać jak izolator i nie wpuszczą zimnego powietrza.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.