piątek, 22 maja 2015

COR wieża z Miami jest naprawdę wyjątkowa i można łatwo zidentyfikować ją po otworkach znajdujących się na jej błyszczącej powierzchni zewnętrznej. Projekt wyniósł 40.000.000 dolarów, sięga 25-pięter, ma być stosowany zarówno do celów mieszkaniowych jak i komercyjnych.

Technologie, które czynią go jednym z największych na świecie eko-wież to turbiny wiatrowe, panele fotowoltaiczne, płytki podłogowe z odzysku szkła, infrastruktura wykorzystująca energie słoneczną. Wnętrza też są jak najbardziej ekologiczne, bambusowe korytarze czy szklane ściany. COR pomieści 113 gości jednostek mieszkalnych, 20.100 m kw. to powierzchnia biurowej. 

W Rotterdamie budowla nazwana Urban Cactus naprawdę przypomina tę roślinę Obrucone, nieregularne płyty balkonowe i umieszczone na nim rośliny sprawiają, że budowla może w pełni zasługiwać na tą nazwę. Mieszkańcy tego 19-piętrowego budynku są naprawdę szczęście, że mnóstwo naturalnego światła padającego na taras. W sumie rośliny rosnące na tarasie sprawiają, że obecny dwutlenek węgla przekształca się w tlen. Nie ma większych opisów czy budowla jest samowystarczalna jeśli idzie o energię elektryczną.

W Włoszech na ten wzór powstaje LasPiniowy, ponad 900 drzew i krzewów ma zmniejszyć koszty ogrzewania, pomóc w gorące dnie znaleźć cień co zmniejsza koszty klimatyzacji i ogrzewania. Nawadnianie roślin odbywa się w użyciem "szarej wody", jest to woda z recyklingu zlewów, kratek ściekowych i pryszniców. Zasilanie budynku zostanie wzmocniona przez panele fotowoltaiczne.

Green Lighthouse w Kopenhadze. Zielona Latarnia skupia na sobie wzrok wielu studentów, mieszkańców czy wczasowiczów, majestatycznie stoi przy Uniwersytecie w Kopenhadze (Dania). Należy zauważyć, że 75% obniżenia zużycia energii osiągnięto za pomocą architektury, ale nie za pomocą jakichkolwiek innych zaawansowanych technologii. Mieszkańcy tego budynku nie muszą troszczyć się o zmiany dostawcy energii bowiem sami są jej producentem. Warto jednak dowiedzieć się jak przebiega proces zmiany sprzedawcy, który jest fajnie rozrysowany tutaj https://energiadirect.pl/zmiana-sprzedawcy


Budynek pełni funkcję domu dla pracowników wydziału nauki na Uniwersytecie w Kopenhadze. Tu, studenci są w stanie uzyskać odpowiedzi na wszelkiego rodzaju pytania dotyczące studiów, egzaminów. 

Fusionopolis z Singapuru największy zielony wieżowiec zaprojektowany przez malezyjczyka urodzonego w Wielkiej Brytanii Ken’a Yeang’a. Wizja architekta było zaprojektowanie budynku inspiruje i promuje hasło "Go Green" wśród brudnych ulic Singapuru. Budynek z zielonej infrastruktury z pionową konstrukcją kręgosłupa, które ciągnie się wzdłuż konstrukcji wysokiej na 25 piętra. Malownicze tarasy ogrodowe to nie tylko dekoracja ale przestrzeń tak jak w przypadku Lasku Pionowego mająca za zadanie oszczędzać każdy kwh energii.

Światło słoneczne jest skierowana do wnętrza budynku za pośrednictwem lustra. Zielone elementy są włączone do systemu odwadniania i nawadniania. Ten 30-hektarowy projekt może być postrzegany jako ekosystem.

ie wiem co dalej z tym konkursem nie mam już siły patrzeć w ekran tego monitora popisze sobie o czymś w końcu mam napisane sporo więc mogę sobie pofolgować, nie wiem jak idę stąd to idę ale jak zostaję to nie wiem co będzie dalej boję się, niech to robi bo już Pearl River Tower, wieżowiec ekologiczny ze względu an zerowe zużycie energii jest uważany za najbardziej ekologiczny budynek świata w historii. Zaprojektowany prze firmę architektoniczna Skidmore, Owings and Merrill. Wieża stoi wysoko w Guanzhou w Chinach. Wzniesienie wieży zerowej energii nie było wcale takie łatwe, aby uzyskać ten efekt, inżynierowie zastosowali innowacyjne techniki strukturalne, pasywny wiatr i wykorzystanie energii słonecznej zapewniają zrównoważone technologie.

Wieżowiec mieszkalny Waught Thistletone Residental Tower stoi naRamsgate Street w Dalston, Londyn. Pewne funkcje sprawią, że ​​eko-tower i spiralny turbina wiatrowa przyłączona do jego pleców, pozyskuje większość wykorzystywane energii. Wieża z pewnością spełnia swoje cele w zakresie efektywności energetycznej. Projekt był naprawdę trudny, ponieważ zespół projektowy maiła trudności by zidentyfikować energię wiatru w miejscu, w oparciu o wysokość i formę struktury.

Kluczowe elementy to turbiny wiatrowe, które są w stanie zapewnić wieży z ponad 15% swoich potrzeb energetycznych. Szacuje się, że turbiny będą generować około 40.000 godzin kWh na rok, w zależności od prędkości, z którym wieje wiatr. Ten zielony wieżowiec oszczędza 7 ton CO2 z uwolnieniem do atmosfery rocznie.

Hearst Green Tower jest pierwszym zielonym budynkiem Nowego Jorku. Jest to dumny zwycięzca "Emporis Skyscraper Award 2006" nagrodę otrzymuje się za bycie najlepszym na świecie budynkiem ekologicznym. 

Wapień przewodzący ciepło osadzony w podłodze, pomaga chłodzić latem i ogrzewanie zimą, w nim umieszczone są rurki z wodą. Rośliny są nawadniane za pomocą wody deszczowej z dachu przechowywany w zbiorniku w piwnicy. Ten zielony wieżowiec jest w 40% energooszczędny, redukuje 40% emisji CO2, 30% wytwarzanych odpadów i 20% zużycia wody.

Zielone drapacze chmur mają spektakularny wygląd, urocze możliwości, a przede wszystkim są one energooszczędne. Korzystanie z zielonych specyfikacjach oraz oferują większy komfort człowieka. Pracownicy zielonych biur są w stanie pracować z wielkim entuzjazmem.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.