czwartek, 22 stycznia 2015

Są to urządzenie, bardzo pomocne i bardzo drogie nie płacimy za sam sprzęt ale też za użytkowanie. Kosztują kartki, kosztuje toner i kosztuje prąd.
Jaka drukarka jest najtańsza? Nie wiem nikt, jednak mam kilka patentów jak oszczędzać na sprzęcie jakiem jest drukarka. Pierwsze, kup taką z opcją duplex czyli tę, która drukuje dwustronnie bez konieczności wkładania już zadrukowanej kartki ponownie. Jest to trudne, czasem ciężko ustalić jak umieścić kartkę w podajniku, drukarka też może się odnotować zator papieru więc nici z oszczędzania i ponownego drukowania. Zatem duplex to coś potrzebnego. W niektórych modelach wydruk można ustawić tak, że drukują kilka stron na jednej kartce, aby sprawdzić naszą pracę opcja ta również pomoże nam oszczędzać.
Lepiej wydać na wstępie nawet tysiąc złotych a później w miejsce drogich tuszy przejść na tańsze zamienniki, nie traci się nic na jakości, a redukuje koszt.
Drukarki czy urządzenia wielofunkcyjne nie są jeszcze oznaczane etykietą energooszczędną jednak posiadają inne oznaczenia takie jak energy star czy Eco Label, warto wczytać się w opis urządzenia by sprawdzić ile prądu pobiera by kontrolować zużycie energii elektrycznej.
Zobacz ile typów drukowania ma sprzęt, nie poruszam tu kwestii drukowania na folii czy innych typach materiałów, ale ustawienia jakości wydruku. Drukując coś co chcemy sprawdzić czy jest wolne od błędów ustawiamy wówczas najniższą jakość wydruku, potem gdy mamy pewność, że wszystko jest prawidłowe wybieramy jakość pożądaną. Wówczas jeśli na wydruku są obrazki będą one bardzo słabej jakości ale nie o to chodzi w wersji testowej. Kopiując coś na szybko z internetu nie zapominajmy wyciąć reklam i banerów, po co one nam na wydruku, a kolorowy tusz znacznie szybciej się marnuje.
Wskaźnik TCO czyli koszty wydruku jednej strony, parametr uwzględnia koszt materiałów jednostkowych takich ja kartki czy toner. Dokonując wyboru urządzenia koniecznie zwróć na niego uwagę.Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.