środa, 14 stycznia 2015

Waterpebble to automatyczny korek, który powie nam kiedy trzeba zakończyć kąpiel. Wszyscy wiedzą, że biorąc prysznic oszczędzamy wodę niż kąpiąc się w wanie. Jednak czy tak jest naprawdę? Jeśli zamiast spłukiwać pianę z ciała stoimy pod wodospadem wody, nie kontrolujemy jej zużycia. W sumie to w prysznicu najprzyjemniejsze, jednak nie możemy pozwolić sobie na to by marnować wodę. Dlatego powstał gadżet nazwany wodnym kamykiem. Jak działa?
Należy umieścić go na odpływie włączyć i stosować się do jego wskazówek. Urządzenie pierwszą kąpiel weźmie jako wytyczną, sygnalizuje nas kolorami (żółty) o tym, że upływa połowa czasu kąpieli i czerwonym o tym, że czas kończyć namaczanie. Przy kolejnej kąpieli czas skróci się o kilka minut, my tego nie odczujemy ale zaoszczędzimy na wodzie.
Urządzenie ma wady jak i zalety niestety jest jednorazowe, tzn. nie działa tylko jeden raz ale bateria starcza na około trzech czterech miesięcy i nie można jej wymienić. Jest małe, swoją wielkością pasuje do odpływu. Na naszym rynku jest średnio dostępny, kosztował około 35 złotych. Perlator – może okazać się skutecznym zmienikiem tego urządzenia, spienia wodę, mamy więc wrażenie, że jest jej więcej, przez co nie zużywamy jej tyle.  

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.