czwartek, 15 stycznia 2015

W sumie zwał jak zwał, jest tyle rodzai list, że można się pogubić. Jednak poradnik jak dobrać odpowiednią znajdźcie sobie bez trudu. Ja chciałam zwrócić uwagę na inną ważna rzecz. W poradnikach jak oszczędzać prąd, jak płacić mniej zawsze znajdzie się punkt odnośnie trybu czuwania, jak wolicie stand by. Jak wicie jest on zdradliwy i urządzenia nie pracując nadal pobierają energię, jest to pobór rzędu 0,3-10 W w zależności od urządzenia, ale na skale światową można by napędzić tą zmarnowaną energią niejedno miasto. No tyle można wyczytać na broszurach, które apelują do oszczędzania energii. I jak się zgadzam jest to ważne zagadnienie, nie tylko ze względu na oszczędności.
Nasza listwa też jest takim potworkiem, który zjada prąd nawet jeśli urządzenia nie są włączone i nie pracują, zatem mowa o podwójnym efekcie stand by, spłacimy, niepotrzebnie ogrzewamy powietrze i po prostu nie szanujemy naszej planety a sprzedawcy prądu zacierają ręce wystawiając nasze rachunki. Koniec, czas z tym skończyć.


Komputer, głośniki, urządzenia peryferyjne podłącz na listwę, którą wyłączamy! I problem z głowy tak samo można zrobić z urządzeniami kuchennymi, toster, ekspres do kawy radio kuchenne podpinamy do listwy a na noc ją wyłączamy Łatwiej powiedzieć trudno zrobić czasem zależy to od przestrzeni, ale musimy sobie jakoś poradzić 

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.