piątek, 9 stycznia 2015

Czasy prania na tartce już nie powrócą, jednak tak jak dawniej pranie mocno poplamione należy namoczyć. Czy istnieją jakieś wskazówki, które pomogą oszczędzać na praniu. Jakie technologie sprawią, że to ile kosztuje jedna kilowatogodzina nie będzie dla nas problemem.
Eco bublle według producenta tech technologii specjalna dysza spienia powietrze i środek piorący tworząc unikalne bąbelki, to one odpowiedzialne są za dokładne pranie, co ważniejsze bąbelki utworzą się nawet w zimnej wodzie. Jednak tryb prania bąblami uruchomimy tylko wraz z programem bawełna 40 i 60 st. C. Użytkownicy chwalą jaki i ganią, głównym mankamentem jest piana (powstała z bąbelków), która pozostaje we wnętrzu nawet po wypłukania pranie, niektóre tkaniny nie są też dokładnie wypłukane.
6 zmysł fuzzy logic, automatyka wagowa. 6 motion, jak zwał tak zwał, różni producenci używają różnych nazw. Skuteczność prania zapewniają czujniki, które wyczuwają ciężar załadunku. Jeśli nie zapełnimy całego bębna technologia ta, do pranie nie pobierze nadmiaru wody, środka myjącego a co za tym idzie prądu.
Direct drive, Top Stop, to nowoczesne połączenie silnika bezpośrednio z bębnem, pomijając pasek klinowy. Eliminacja tej części sprawiła, że pralka jest mniej awaryjna i ciszej pracuje. Druga technologia polega na czymś podobnym jednak stosowana jest tylko w modelach otwieranych górą. Bęben w pralkach tego typu obraca się, kołysze, toczy czy szoruje. Producent podaje, że wykonuje aż sześć unikalnych ruchów, wszystko po to by dopasować ruch do wsadu, np. ubrania delikatne, aby nie wygniotły się zbytnio warto zastosować do nich ruch kołyskowy. Do tej pory pralka urzeka cichą pracą.
System zraszania 3d, direct spray – woda rozprowadzana jest równomiernie w trzech kierunkach, dzięki temu pranie jest równocześnie namaczanie technologię wspomagają zamontowane zbieraki oraz kaskadowy nacisk. Drugi sposób natrysku zamontował Elektrolux, woda dostaje się do bębna poprzez ciśnieniowy nacisk górny.
Silver wasch – jony srebra zabijają bakterie oraz dobrze czyszczą, srebro działa już w temperaturze 40st. C, zatem nie musimy bać się o delikatne ubrania, których nie pierze się w wysokie tmp. Srebro pochodzi z dwóch srebrnych płytek, które w procesie elektrolizy wytwarzają nano cząstki.
Silnik inverter (bezszczotkowy) – do jego konstrukcji nie użyto wielu elementów, dzięki czemu nie obraca się ona tak głośno. Mniejsza ilość podzespołów sprawia, że silnik ten nie jest też awaryjny.
Smart diagnostis – system, który w ciągu 20 sekund ustali co złego dzieje się w pralką. Pralka powiadomi servis o błędach specjalnym sygnałem dźwiękowym, wystarczy przycisnąć wskazany przycisk.
Time manager – funkcja odraczania, zarządzania czasem, sterowania, wiele by określeń można do niej przytoczyć, jedna opiera się to na tym, że możemy załadować bęben, wsypać proszek i nastawić pralkę na wybraną godzinę pracy. Sprawdzi się to w domach z taryfą g12, czyli dwustrefową z niższymi stawkami w nocy.
Grzałki ceramiczne – nie wykonane w całości z ceramiki lecz pokryte jej cienką warstwą, która ma zapobiegać przed osadzaniem na nich kamienia, przez co pralka popracuje dłużej. Czysta grzałka sprawi, że nie będzie ona pobierała tyle energii elektrycznej.
Aqua stop czyli zdalny system bezpieczeństwa,chroniący przed zalaniem. Woda nigdy nie wydostaje się na zewnątrz, nawet podczas awarii węża.
Vario perfect funkcja, która działa jedynie z niektórymi programami piorącymi, skracając czas ich trwania nawet o 60%, przez co redukcja energii to nawet 40%.
Jak widać na zestawieniu, wiele technologi ma sprawić, że nasze pranie ma być nie tylko czyste, ale pozbawione bakterii, czy wygnieceń.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.