niedziela, 22 lutego 2015

Brak wody to problem, z którym jeszcze nas nie spotkał, jednak to tylko kwestia czasu, bowiem źródła wody pitnej są marnotrawione. Nie przejmujemy się stojąc pod prysznicem, że ktoś tysiące kilometrów od nas nie ma wody do picia. Jak wskazują wszelkie statystyki zmywarka do naczyń pomoże nam ograniczyć zużycie wody. Zmywając ręcznie pobieramy w granicach 50-80 litów, zmywając w zmywarce 30-40 jak widać jest to znaczny spadek.

Jakie technologie pomogą nam nie tylko oszczędzać wodę ale i prąd, środki chemiczne a dodatkowo rezultat zmywania będzie doskonały?

WatterWall – zamiast dolnego śmigła wprowadzono mechanizm tworzący ścianę wody, która pod ciśnieniem spłukuje naczynia. Ściana wody pojawia się od krawędzi do krawędzi, zatem wszystkie umieszczone w zmywarce naczynia będą odpowiednio potraktowane strumieniem.

VarioSpeed Plus, Speed Booster – technologia skracając czas pracy, dzięki temu zmywarka pobiera mniej prądu, mniej wody a nie tracimy nic na efekcie zmywania.

VarioFlex Plus – to możliwość zaprojektowania wnętrza zmywarki, 14 ruchomych elementów można tak dopasować aby zmieściło się w niej więcej kompletów albo garnki.

Higiena Plus – naczynia nie są tylko płukane ale dodatkowo suszone powietrzem o dość wysokiej temperaturze przez co pozbywamy się bakterii i niwelujemy zapach środka czyszczącego.

Zone Booster – można powiedzieć dwa w jednym, ustawiamy która strona zmywarki ma być potraktowana z większą siłą. Czemu ma to służyć, po jednej stronie ustawiamy naczynia mocno zabrudzone, którym ostry cykl mycia nie zaszkodzi, po drugiej naczynia delikatne, które należy potraktować uważnie.

Flex tray – elastyczna mata na sztućce, pojemnik na tego rodzaju drobiazgi nie zabiera już miejsca, a matę ze sztućcami umieszcza się tam gdzie jest miejsce.

TrueSteam – macie skojarzenie z żelazkiem i prawidłowo gdyż w tej technologi producenci zamieścili dyszę parową, która rozpoczyna swoją pracę przed myciem. Odpowiada za wypełnienie zmywarki parą, która ma rozmiękczyć resztki jedzenia, roztopić zaschnięty brud. Technologia ta ma wyeliminować konieczność uprzedniego spłukiwania talerzy przed myciem w zmywarce.

Steam Dual Spray – dwa ciśnienia w jednej komorze, delikatne kieliszki nie zostaną rozbite, a brudne talerze czy patelnie zostaną potraktowane ciśnieniem o większej mocy. To rozgraniczenie ma nie tylko pomóc załadować nam zmywarkę bez konieczności odkładania zmywania np. cienkich szklanek ale dodatkowo oszczędza energię i wodę.

Automatyka zmywania szósty zmysł, Fuzzy Logic, Sensorlogic – dostosowuje procesy zmywania do wsady. Czujniki badają wagę załadunku, i dobierają odpowiednie parametry pracy takie jak czas, ilość wody a co za tym idzie i pobór energii. Technologa ta odpowiada za oszczędności zwłaszcza kiedy nie uzbieramy pełnego wsadu.

Active Water Eco – modele wyposażone w tą funkcję oszczędzają wodę, 7 litrów na cykl.

Czujnik zabrudzenia wody – jeśli woda jest czysta (pewnego poziomu) urządzenie nie pobierze dodatkowej ilość tylko będzie nadal do mycia używać wody zgromadzonej w komorze.

PowerClean max – obrotowe dysze, które usuwają ciężkie zabrudzenia zwłaszcza na zaschniętych naczyniach.

Elektroniczna regeneracja – badając twardość wody zmywarka sama dobiera inne parametry zwłaszcza dozuje detergenty aby ją zmiękczyć wówczas urządzenie ma kontrolę i samo dba o swoje podzespoły by nie tworzył się na nich kamień.

To z pewnością nie wszystkie technologie, które wspierają zmywarki, jednak chciałem opisać te, które wpływają na oszczędność wody i prądu. Czy faktycznie działają nie wiem, dlatego przed zakupem warto poszukać informacji na forach. Oszczędne technologie to często chwyt marketingowy i hasła oszczędzisz na wodzie, oszczędzisz na prądzie. Przecież wiemy, że aby zmniejszenie zużycia prądu jest ważne ale są też inne sposoby na to aby zmienić cenę tego towaru, zatem porównaj cenę energii, może zmiana sprzedawcy i prawidłowe użytkowanie technologi da nam oczekiwany rezultat.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.