sobota, 14 lutego 2015

Nowoczesne technologie nie zawsze pozwalają nam oszczędzać, nie raz sami musimy się o to zatroszczyć i i ustawić parametry aby nasz sprzęt pomagał nam w oszczędzaniu. Zatem weźmy się za laptopa, niektóre wskazówki można wykorzystać także do komputerów stacjonarnych. 

O co chodzi w oszczędzaniu energii, o to aby sprzęt nie pochłaniał zbyt wiele energii bez jednoczesnej utraty komfortu pracy. Czy oszczędzanie energii jest koniecznością? Nie, jeśli nie musisz oszczędzać to pewnie większość wskazówek ci się nie przydają, jednak są też pogłoski, że zwiększa to żywotność komputera.

Skutecznym i prostym narzędziem jest wyłączenie bezprzewodowej karty sieciowej WLAN jak i bluetooth. 

Zakup dodatkowej pamięci, nie tylko zyskamy więcej miejsca, ale system nie będzie musiał wyszukiwać miejsca gdzie zapisać kolejne dane na co nie będzie tracił dodatkowej energii. 

Sprawny, nowy sprzęt nie tylko ułatwi pracę ale także poprawi komfort, gdyby wierzyć opiniom graczy sprawna myszka nie tylko odpowiada za komfort ale także szybciej działa przez co sprawia, że oszczędzamy energię. 

Pasek zadań jest nie tylko po to aby ułatwić nam szybsze uruchamianie programów, system zapamiętuje takie ustawienia więc nie przeciążamy procesora. 

Defragmentacja dysku twardego, to znany i bardzo stary sposób na zwiększenie szybkości pracy komputera jak i znalezienia więcej miejsca.

Ochrona danych, dobry antyvirus to nie tylko protekcja naszych danych. Nowoczesne programy nie tylko dbają o nasze wirtualne bezpieczeństwo ale także informują nas o tym, że czas najwyższy wyczyścić porównywarkę albo pliki temp. 

RegCleaner znany, lubiany jeśli nie udało się usunąć pozostałości po programach to ten program nam w tym pomoże, po co zaśmiecać sobie dysk.

Hibernacja, odchodzisz zrobić sobie kanapkę, odebrać telefon hibernacja to bardzo dobry sposób na oszczędzanie gdy nas nie ma przed monitorem. 

Kolory, tło pulpitu, wygaszacz – tu pole do popisu jest ogromne, lubisz co kilka minut mieć inną tapetę na pulpicie? Zrezygnuj z tego, szkodzisz komputerowi, ustaw aby komputer po 5 minutach bezczynności przechodził on w stan hibernacji a po 20 wyłączał się całkowicie.

Mój komputer – właściwości – sprzęt – menedżer urządzeń, wówczas w można wyłączyć zbędne porty USB. 

Zapominalscy, zacznijcie wyjmować płyty z napędu, nie jest ona nam potrzebna ale co jakiś czas system ją wyczytuje, zagrzewa się marnuje energię. 

Zmień temperaturę HardDisc, ustaw wysoką wówczas ostrzeżenie będzie się pojawiać tylko wówczas kiedy temperatura dojdzie do tego pułapu, albo wcale bo jeśli nie jesteś aktywnym graczem nigdy do tego nie dojdzie. 

Zaopatrz się w specjalny wiatraczek, który umieszcza się pod laptopem, chłodzi on elementy zapobiega przed przegrzaniem. Można też laptopa umieścić na podstawkach, wówczas urządzenie całą swoją powierzchnią nie będzie dotykało biurka przez co zwiększymy chłodzenie. 

Wiem piszą dużo o tym by baterię wyładowywać do końca, jednak ja tego nie robię ładuję baterię kiedy wskazuję około 5-10 %, dodatkowo nie pracuję wówczas kiedy ładuję baterię.

Może pobór energii nie do końca się zmieni, i nie jest to porada jak uzyskać tani prąd ale zmniejszymy się wydzielanie ciepła a wzrośnie żywotność naszych narzędzi pracy. 

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.