wtorek, 31 marca 2015

Przez dach ucieka bardzo dużo ciepła, jeśli nigdy nie inwestowaliście w pokrycia dachowe warto się tym zająć. Istnieje wiele nowoczesnych pokryć dachowych od blacho dachówek, dachówek tradycyjnych po inne bardziej staromodne pokrycie dachu papą. Coraz częściej na dachach spotykamy panele słoneczne, kolektory słoneczne czy inne tego typu nowości techniczne.

Panele fotowoltaiczne ciepło ukryte w promieniach słonecznych, które padają na panel przetwarzane jest na energię elektryczną. Moduły multikrystaliczne ukryte w panelach potrafią wytworzyć prąd nawet w przypadku kiedy temperatura za oknami na to nie wskazuje. Jak twierdzą twórcy paneli, fotowokalia absorbują zawsze wyższą energię o prawie 10 st. Niż pokazywana jest na termometrze. Czy rozwiązanie to jest sposobem na niską cen kwh ? Z pewnością jest to sposób na bycie niezależnym i własną produkcję, bycie eko i dodatkowy zarobek, jeśli nadmiar produkowanej energii odkupi od nas dystrybutor.

Solary nie produkują energii elektrycznej, stanowią jedynie uzupełnienie centralnego ogrzewania, chociaż większość instaluje je po to by w okresie letnim uzyskać ciepłą wodę bieżącą. Solary również są bardzo efektywne potrafią działać nawet podczas zachmurzenia. Pobierają wówczas energię z otoczenia, z ciepła nagromadzonego w powietrzu. Najlepszą lokalizacją dla nich okazała się południowa część dachu i nachylenie 42 st.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.