sobota, 11 kwietnia 2015


Wiecie znacie, może kupiliście? Już ponad rok temu na rynek europejski weszły baterie akumulatorowe czyli tzw. akumulatorki eneloop. Co w nich takiego nadzwyczajnego, otóż są one ładowane są energią słoneczną. Ich zaletą jest dłuższy czas pracy, oraz działanie nawet w minusowych temperaturach. 

W Polsce jak dotąd jedynie Panasonic wypuścił tego rodzaju bateryjki, dostępne w trzech rozmiarach. Z kolei baterie lite mają mniejszą pojemność, ale za to szybciej się ładują i dłużej zachowują wszystkie parametry. Dzięki ładowaniu za pomocą energii słonecznej akumulatory są gotowe do natychmiastowego wykorzystania, niezależnie o tego jak długo leżały nieużywane w pudełku.

Eneloop są znane już od 2005 roku, po raz pierwszy prezentowano je w Japonii. Obecnie znane są w prawie 80 krajach świata, nie są jedna zbyt popularne, może to wina marketingu? 

Jak wskazuje producent ich zaletą jest ekonomika, na jedną baterię enloop przypada 2100 baterii zwykłych.Te akumulatory to nawet 5 lat działania, dzięki systemowi Green Power Certification System akumulator eneloop zostaje fabrycznie naładowany „ekologiczną” energią z ogniw fotowoltaicznych, co wpływa na jakość baterii.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.