wtorek, 12 maja 2015


Chcąc oszczędzać coraz częściej kupujemy coś w sieci, najczęściej są to sprzęty elektroniczne, więc skoro poświęcamy czas na porównywanie produktów, to czemu nie sprawdzić też sprzedawcy. W ostatnim czasie można zaobserwować większą ilość oszustw internetowych polegających na zakładaniu fałszywych sklepów internetowych czy to z sprzętem AGD czy RTV. Wszystko w celu wyłudzenia pieniędzy.

Jak poznać czy sklep ma na celu wyłudzenie pieniędzy? Warto zwrócić uwagę na następujące elementy:
  • Fałszywe dane firmowe - REGON należy do innej firmy albo wymyślony. Jedyny system płatności to płatność on-line, nie można za zakupy zapłacić przy odbiorze. Oszuści są wszędzie, więc jeśli idzie o nasze pieniądze należy zawsze się edukować. 
  • Fałszywe dane adresowe zarówno dla siedziby sklepu jak i domeny bądź adres skrytki pocztowej 
  • Atrakcyjne ceny, same promocje nawet na produkty nowe, wysyłka gratis 
  • Fałszywy numer telefoniczny, telefon którego nikt nie odbiera 
  • Dobre statystyki to nie wszystko, czasem wraz z sklepem zakłada się kilka fałszywych profili, które będą dodawać pozytywne opinie dla sklepu. 
  • Trzeba wyszczekać się oszustów, zanim zdecydujesz się na zakup, napisz e-mila, zadzwoń zobacz jak przebiega obsługa. Warto też sprawdzić czy firma jest wpisana do ECEDG bądź jaki posiada numer regon nadawany przez Urząd Statystyczny. 
Chodzi tu o wasze pieniądze więc, warto poświęcić na to trochę czasu.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.