niedziela, 10 maja 2015


Technologia przenośnych komputerów coraz bardziej skupia się na nie tyle na ich wnętrzu bo można już w nich bez problemu umieścić takie komponenty jak karty czy szybsze procesowy. Laptopy nie są gorsze od komputerów stacjonarnych, jedynie co można im zarzucić to – czas korzystania. Przeciętna bateria zasili komputer jedynie przez trzy do czterech godzin. Sposoby na przedłużenie tego czasu, cóż może niektóre z nich Wam się przydają. Zobaczcie: 

Defragmentacja dysku sprawi, że dysk będzie w dobrej formie, szybciej uruchomisz aplikacje i zapisane na nim Dan. Im szybciej system odczytuje zapisane na nim informacje, tym mniej cennej energii zużywa. W przeliczeniu ilość zaoszczędzonej energii nikogo nie powali ale korzystanie z takiego odświeżonego komputera sprawi, że szybciej wykonamy swoją pracę.

W kroku drugim pomoże nam menedżer procesów, po aktywowaniu go za pomocą kombinacji Carl-shift-Esc, możemy zakończyć działanie programów niepotrzebnych. Niemal na każdym komputerze znaleźć można, uruchamiane przy starcie systemu, zbędne programy i usługi pozbądź się ich poczujesz różnicę. 

Potrzebujesz jedynie komputera? Odłącz zatem inne sprzęty np. ipoda czy pendrive, niby z niego nie korzystasz ale on zabiera cenną dla ciebie energię.

Ochrona antywirusowa
Dbaj o swoje środowisko, zabrzmiało ekologiczne Jednak prawda jest by antywirusy nie działała podczas pracy komputera pobierającego energię jedynie z baterii. 

Szum, i nagły pobór energii, za chwilę znowu napęd się uruchomi, zajmie mu kilka chwil zanim załapie, że krążek w stacji nie jest ci teraz potrzebny. Twoja bateria szybko to odczuje, więc po co marnować cenną energię. 

W panelu sterowania zmień preferencje świetlne, przyciemnij ekran, wyłącz wygaszacz. 

W samolocie, pociągu czy autobusie nie możesz nękać innych twoja muzyką, więc wycisz głośniki, słuchawki są wskazane, jednak dźwięk to spore marnotrawstwo baterii, więc wybierz film z napisami. Zrezygnuj z wygaszacza

Różnego rodzaju gadżety na pulpit, a także Aero Glass w Windows Vista potrafią wycisnąć siódme poty z procesora. Zdaj się na klasyczny wygląd systemu lub skorzystaj z ciemniejszych motywów, dodatkowo w Viście przełącz się na interfejs Windows Basic.

Z laptopem jak z lodówką Nielubi być brudny, od czasu do czasu warto ‘odkurzyć” wnętrze, w tym celu oddaj sprzęt do serwisu. Nie zostawiaj go też w słońcu, chowaj do bagażnika czy pod siedzenia, nikt nie lubi być smażony, elektronika zwłaszcza.

Sterowniki oprogramowanie. Musisz dbać o to by były jak najnowsze, pomogą programom szybciej się uruchamiać, co więcej uprzyjemni


Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.