środa, 27 maja 2015

My płacimy a są tacy co niestety nie płaca. Nielegalny pobór prądu cechuje się dużą uciążliwością nie tylko dla dystrybutorów co dla osób, które są okradane. Ogólne straty z niego wynikające są pokaźne, podczas gdy w jednostkowych postępowaniach można wyegzekwować stosunkowo nieduże kwoty. Poza przypadkami, w których postępowanie sądowe kończy się wraz z uprawomocnieniem się nakazu zapłaty, przeprowadzić należy pełnowymiarowe postępowanie z udziałem świadków i biegłego. Co więcej, wiele postępowań egzekucyjnych jest umarzanych z powodu ich bezskuteczności.

Najbardziej powszechną droga dochodzenia roszczeń jest postępowanie karne, jednak nie wiem jak można naprawić szkodę, bo przecież przeciętny Kowalski prądu nie produkuje, nie rozumiem więc dlaczego powództwa adhezyjne są tak powszechne w tych sprawach.

Jeśli nasz rachunek wzrósł, warto zobaczyć czy ktoś nie przykolegował się do naszej skrzynki energetycznej czy naszego przyłącza. Warto na to zwrócić uwagę gdy mieszkamy w starych kamienicach.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.