czwartek, 7 maja 2015

Lodówki są lepsze niż dziś, stwierdzenie czy zachęcenie do polemiki. Szukając odpowiedniej poszperałem w sieci wniosek jest taki, że to niekoniecznie prawda. Lodówki muszą być tak samo jak kiedyś rozmrażane i nawet no forst nie pomorze. Raz na rok trzeba! Takie rady usłyszałem u sprzedawcy.

Analiza etykiet dała mi aby mętlik w głowie, jak klasa A++ może pobierać więcej kwh na rok od klasy A+? A no ten dodatkowy plusik jest za nowoczesne technologie ukryte w lodówce, w tym wypadku lodówka z dwoma ++ ma nowocześniejszy agregat. Nowoczesny nie znaczy oszczędny jak się okazuje. 

Funkcje, których opis jest często niezrozumiały i w sumie nie wiem po co miałbym ich używać. Zatem wybrałem najzwyklejszą bez bajerów ale w dobrej klasie. Dużą 180 tak jak ja. Chciałem większą bym nie wdział kurzu nagromadzonego na jej wierzchu ale nie było takiej. 

Jak używać lodówki i zamrażarki? 

• chłodziarka musi zużyć 3 razy tyle energii by wydalić ciepło z komory niż jak by miała tylko utrzymywać stałą, optymalną temperaturę, więc nie wkładaj do niej nic gorącego. 

• nieprzystosowane urządzenia wsadzone do obudowy nie będą dobrze spełniały swojej funkcji, przełoży się to na pobór energii. 

• drabinka z tyłu lodówki musi być odkurzona nie tylko od święta, najlepiej raz na kwartał.. 

• to, że chcesz by produkty były dobrze zakonserwowane nie oznacza, że masz ustawić temperaturę bliską 0 st. Optymalna to 4-6, na dole zawsze jest zimniej tam układaj produkty, które potrzebują niższych temperatur. 

• nikt o tym nie pisze ale, produkty, jakie przechowujemy lodówce powinny do niej trafić jak najszybciej. Zaklepujesz sos śmietaną, zrób to szybko a produkt odłóż do lodówki. To samo z ketchupem nałóż na talerz ile musisz, opakowanie schowaj. Lodówka wykona niepotrzebnie pracę po to by schłodzić produkt ponownie. 

• chłodziarkę należy regularnie myć wodą z łagodnym detergentem, w tym również uszczelkę drzwiową przez którą w przypadku nieszczelności dostaje się ciepło z otoczenia, 

• chłodziarko-zamrażarki i zamrażarki, które nie mają automatycznej funkcji odmrażania, należy regularnie odmrażać, warstwa lodu nie powinna być grubsza niż 10 mm

• nie tylko czyścimy ale też wymieniamy uszczelkę w drzwiach. 

• kiedy dłużej Cię nie będzie możesz zmniejszyć temperaturę, albo uruchomić opcję wakacyjną.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.