niedziela, 21 czerwca 2015

Włosi pomysłodawcą, pomysł może okazać się rewolucją zwłaszcza w Europie południowej gdzie nie brakuje Słońca. O czym mowa o energii z pisaku. Co, jak, to nie możliwe, moim oczom kiedy przeczytał tytuł – energia z piasku zaczęły ukazywać się wizje jak to piasek będzie spalany mielony, i inne przeróżne eksperymenty. Ale przecież krzemionka zawarta w piasku jest nie palna, piasek jest też nisko kaloryczny prawie wcale nie pochłania go ogień, więc węgla nie zastąpi, w czym zatem mamy do czynienia?

Projekt STEM zakłada, że energia pochodząca z solarnych paneli będzie ogrzewać piasek zgromadzony w kontenerach. Projekt opiera się na tym działaniu nazywanym przez ekspertów złożem fluidalnym. Jest to procedura, która pozwala na to by stały materiał (w tym przypadku piasek) zachowywał się tak, jakby był cieczą. Wchodząc w szczegóły, ta "transformacja" jest możliwe za pomocą dysz powietrznych , które utrzymują stałe cząstki w zawiesinie. W ten sposób, w piasku można gromadzić i przechowywania ciepło słoneczne , w w drugim etapie obróbki zmienia się ów ciepło w parę wodną o wysokiej temperaturze, która aktywuje turbiny wytwarzające elektryczność.

Więcej tu  kilkkilk

Mamy do czynienia z innowacyjnym projektem, który może zrewolucjonizować sektor energetyczny. W istocie, jednym z celów projektu STEM jest interwencja na suchych obszarach ziemi. W rezultacie, dzięki baterii ekologicznych produkcji włoskich inżynierów, można interweniować, na przykład na Saharze, na której mieszkańcy mogą wiele skorzystać gdyby dostarczyć do nich energię elektryczną uzyskaną ze olbrzymich wydm pustyni. Piasek nagrzany nawet do 600 % potrafi oddawać ciepło nawet przez 6 godzin, z prądu będziemy korzystać więc także w nocy. 

Pierwszy projekt ulokowany jest w Mesynie, okazuje się, że naprawdę działa.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.