wtorek, 9 czerwca 2015

W czasach, gdy wszystkie rzeczy są jednorazowego użytku i tylko niektóre nadają się do recyklingu, to powiew świeżego powietrza, gdy przychodzi nowy produkt, który łączy w sobie elementy zarówno rynku zrównoważonych materiałów oraz części pochodzących z recyklingu. We współpracy z projektantem Sean Miles z designworks firma O2 Recycle stworzyła pierwszy telefon komórkowy, którego obudowa wykonana w całości jest z wycinków pobranych z szkła znajdującego się na Southwest londyńskim Twickenham Stadium oraz części odzyskanych z innych telefonów komórkowych.

Stadion jest największą poświęcony rugby areną na świecie, jest to drugi największy stadion w Wielkiej Brytanii po Wembley. Jest domem dla drużyny Anglii Rugby Team. telefon w pełni funkcjonalny został oddany przed kick-offem, miał na celu uruchomienie "Recykling w Rugby", jest to nowa kampania społeczna odpowiedzialność w Rugby Football Union (RFU).

Nie można było oczekiwać, że telefon komórkowy wykonany zostanie z trawy. Budowa trwała ponad 240 godzin a we wnętrzu znajdują się dziesiątki tysięcy źdźbła trawy zebranych ze stadionu rugby. Elementy obudowy to lokalnie pozyskiwane drewno, wykonane są z niego przyciski. W celu uzyskania "świeżego" spojrzenia skoszona trawa była liofilizowana w ciągu dwóch godzin od ścięcia, a następnie wycinki były prasowane, formowana w obudowie i pokryta żywicą ekologiczną.

Potencjał za tym zleceniem utworzenia tego prototypu miał na celu przeforsować pogląd, że stara technologia może poinformować o przyszłości, a nawet być bezpośrednio przetwarzana na coś nowego i oryginalnego. Recycle RFU dla kampanii Rugby kręci się wokół inspirowania ludzi do recyklingu, maja zdać sobie sprawę z tego, że więcej przedmiotów, których używają w życiu codziennym, zwłaszcza starych urządzeń elektronicznych nadaje się do ponownego użycia. Czy ta kampania będzie mieć pozytywny finał, czy ludzie będą domagać się innych urządzeń wykonanych ze skoszonej trawy, może inne tworzywa będą inspiracją? Wyjątkowy projekt ma zapoczątkować myślenie o nowych sposobach na wykorzystanie starych materiałów.

Cena ok. 260 funtów

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.