wtorek, 30 czerwca 2015

Mamy zdolną młodzież, niedawno pisałem o Panie Michale laureacie konkursu, dziś o Amerykance, która zajmuje się technologiami. Siedemnastoletnia Ana Makosiński wynalazła pierwszą filiżankę "E-Green," która zamienia ciepło napojów w czystą energię która zasila smartfony i iPhony.

Jesteście przygotowani an to by odłożyć tradycyjną ładowarkę naszych telefonów komórkowych? Wynalazek pozwoli nam naładować akumulatory urządzeń mobilnych podczas gdy jemy śniadanie. Pomysł błysnął w jej umyśle, gdy uświadomiła sobie jak długo trzeba czekać, aby schłodzić świeżo przygotowane gorące napoje. Rozpraszane ciepło jest formą energii, która Makosiński postanowiła wykorzystać do produkcji czystej energii.

Dzięki wykorzystaniu płytek Peltiera , można uchwycić, (jak by złapać ciepło) uwalniane z napoju, a następnie przekształcić je w energię elektryczną i przenieść ją, korzystając z połączenia przez port USB do telefonu, który ma słabą baterię. W ten sposób, podczas gdy my pijemy kawę lub herbatę, możemy łatwo dać naszym smartfonów możliwość doładowania baterii.

To nie jest pierwszy raz, kiedy młoda Ann Makosinski tworzy wynalazek użyteczny a jednocześnie przyjazny dla środowiska. Nastoletnia konstruktorka, już w 2013 roku otrzymała nagrodę Google Science Fair, przeznaczoną dla młodych wynalazców, jej wynalazkiem było uchwycenie ciepła dłoni , które zasila latarkę. Więcej o tym wynalazku poczytacie na tej stornie

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.