sobota, 13 czerwca 2015

Niejednokrotnie pisałem już o oświetleniu, dziś poza aspektem oszczędnościowym przedstawię wam nowy walor oświetlenia LED. 


Natężenie światła jakie produkują jest delikatne dla oczu, brak migotania sprawia, że wzrok nie męczy się nawet przy długim przesiadywaniu wśród sztucznego światła emitowanego przez odpowiednio dobraną żarówkę. 

LEDY okazały się zbawienne i to nie tylko ze względu na oszczędności jakie niosą ze sobą, maja być zbawienne przed chorobami. Tak, dokładnie mają chronić nas przed malarią, jaką roznoszą komary. Żarówki te znane są z tego, że emitują mniej światła ultrafioletowego oraz niebieskiego, przez co komary nie są tak skłonne by przylatywać do źródła takiego światła. 

Nadmienię jeszcze, że jestem pełen podziwu dla młodego konstruktora, który skonstruował żarówkę LED. Niby nic szczególnego, bo Ledy działają na rynku już bardzo długo, jednak ów wynalazek emituje trzy typu światła. Żarówki LED dobrze sprawdzają się jeśli dostosowane są do pomieszczenia, inna barwa światła powinna zagościć sypialni inna w salonie czy gabinecie. Młody konstruktor Michał Ratajczak połączył trzy żarówki w jedną. W efekcie w zależności od potrzeb możemy decydować jakie natężenie światła jest dla nas najbardziej odpowiednie. 

Wynalazek jest opatentowany, jego wykonanie poprzedzone jest także badaniami psychologicznymi na temat jak barwa światła wpływa na nasze samopoczucie. O projekcie można poczytać na stronie kandelka.pl.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.