piątek, 10 lipca 2015


Wszystkie elementy urządzeń elektrycznych muszą być bezpieczne, dotyczy się to urządzeń przenośnych jak i tych większych. Urządzenia te nie są sprawdzane kiedy tylko trafią do obiegu, jedyna ich weryfikacja to sprawdzenie przez nabywcę. 

Mało kto przeprowadza kontrolę wzrokową, gdyż niewielu się na tym zna. Sprawdzanie bezpieczników, kabli i wtyczek może dać rezultat jedynie wtedy kiedy wiemy czego szukać i na co sprawdzać uwagę. Zwykle do urządzenia elektrycznego dodawana jest instrukcja użytkowania, powinniśmy przejrzeć ją przed podłączeniem sprzętu do gniazdka. 

Mało kto domaga się by uruchomić urządzenie w sklepie, lubimy jak dostarczają nam oryginalnie zapakowany sprzęt, cieszy nas jego opakowanie. Tm czasem podłączenie wadliwego urządzenia może być bolesne w skutkach, awaria samego sprzętu to najmniejsza dolegliwość.

Raz w znanej sieci nabyłem lampę z trzema żarówkami, okazało się, że jeśli wszystkie żarówki są wkręcone lampa powoduje spięcie i gaśnie. Nie po to nabyłem lampę z kilkoma żarówkami aby korzystać tylko z dwóch świecidełek. Reklamacja zakończyła się z korzyścią dla mnie jednak osoby, które sprzedawały mi ów lampę i przyjmowały reklamację nie rozumiały tego, że lampa może powodować zwarcie tylko w konfiguracji wyżej opisanej.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.