wtorek, 7 lipca 2015


Solar Impulse - samolot solarny przerwał swoją podróż. Zła pogoda spowodowała, że warunki atmosferyczne. 23 czerwca lot został wznowiony z Nagi w Japonii, jednak po prawie 3 tygodniowej przerwie załoga miała problemy z zebraniem się do ponownego lotu. W końcu podczas lotu wypoczywają tylko 20 minut co 10 godzin. Istniało ryzyko, że ekipa utknie w Japonii przez cały rok. 


Celem samolotu jest okrążenie globu, kiedy tylko samolot zahaczy o Hawaje ustali rekord. Nigdy jeszcze solarna maszyna nie doleciała tak daleko bez paliwa. 


Tesla chce opanować rynek nową baterią, tradycyjne bateria ładują się i pracują w tym samym czasie. Nowa bateria ma ładować się podczas słonecznych dni a energię oddawać gdy panele słonecznie nie działają. technologie Powerpoll wprowadzają na rynek coraz więcej nowości. Obecna bateria litowo-jonowa wytrzymuje dużej, ładuje się szybciej a jest dostępna w samochodzie Tesla. 

Na Australijskim rynku jak grzyby po deszczu pojawiają się instalacje solarne. Nowo powstałe budynki już w standardzie posiadają dach wyłożony panelami solarnymi. W tym kraju 2% energii powstaje z naturalnych źródeł, z czego większość energii pochodzi od słońca. Nic dziwnego, skoro złoża energetyczne wydobywane w Australii kończą się. Kraj ten podobnie jak Polska może pochwalić wydobywaniem węgla na masowa skalę jednak przy temperaturze ponad 30 stopni jaka panuje przez większość czasu nie da się dalej inwestować w surowiec, który przyczynia się do globalnego ocieplenia.

1 komentarze :

Właśnie to jest ciekawe, że Australia tak dużo wydobywa węgla, a korzysta z niego w tak niewielkim stopniu. Ponadto przy stopniu nasłonecznienia, który tam panuje szkoda, że dopiero 2% energii powstaje z naturalnych źródeł. Przecież przy takim nasłonecznieniu musi im się to opłacać.

Reply

Obsługiwane przez usługę Blogger.