niedziela, 16 sierpnia 2015

Czasy kiedy to komputer musiał być ulokowany blisko telefonu gdyż by korzystać z Internetu należało go podpiąć kablem Ethernet a ten wychodził z łącza telefonicznego.

Korzystanie z sieci stało się jeszcze bardziej przyjemne kiedy powstała sieć bezprzewodowa. Zadowoleni sa też domownicy, brak kabli, brak wiercenia nie ma problemów z podłączeniem. Wystarczy, że w pewnym miejscu ulokujemy router wysyłający wygnał. 

Najchętniej z sicie bezprzewodowej korzystają firmy, często wynajmują pomieszczenia w których prowadzą działalność, prace remontowe typu podłączanie kabli, nawiercanie to kłopot i koszty tym bardziej, że każdy dzień bez sieci to strata. 


Dom naszpikowany elektronikom może być przyczyną zakłóceń sygnału co powoduje brak porozumienie między sterownikami i w efekcie zwykle mawiamy, że „net muli.” Siecie bezprzewodowe nie wykazują także dużego transferu danych, a jak wiadomo aby pobrać coś z sieci wymagane jest stabilne łącze, krótki przestój spowoduje, że musimy pobieranie zaczynać od nowa. 

Uruchomienie sieci bezprzewodowej jest łatwe wystarczy odpowiednio skonfigurować router. Do bezprzewodowej sieci niezbędna jest karta sieciowa typu PCI, USB czy PCMCIA. Ważne jest by karta miała dobrą szybkość adaptera.

Nie zapominajmy o zabezpieczeniach, hasła do sieci to świętość. Informacje jakie mają być wysłane są zakodowane, odbiorca odszyfrowuje je tym samym kluczem kodowania. Nadawcą jest dostawca Internetu, zaś gdy bezprzewodowo wysyłamy sygnał do drukarki to my zamieniamy się w nadawcę a nasz sprzęt odbiorcę.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.