czwartek, 10 września 2015

Dbanie o higienę to rzecz, której nie da się zastąpić, nieważne kim jesteś i tak oceniają cię po wyglądzie. Nie ma sensu ukrywać higiena dotyczy nas wszystkich, nie chodzi tylko o tę higienę osobistą, porządek na miejscu pracy czy wypoczynku jest równie ważny. Warto więc od czasu do czasu czyści sprzęty, dziś kolej na komputer.

Do obudowy pcta powinni zaglądać wszyscy, a właściciele zwierząt jeszcze częściej. Kurz i sierść to morderstwo dla wiatraczka chłodzącego. Delikatne odkurzenie wnętrza to dla komputera pobyt w Spa. Podzespoły należy zetrzeć a resztę delikatne odkurzyć.

Zakaz grzania się na kompie, brzmi dziwnie, ale sierści uchy uwielbiają leżeć na pececie. Ciepło jakie wytwarza się podczas pracy to raj dla kota. Niestety jego sierść jest katastrofą dla wnętrza jak i dla klawiatury. 

Jedzenie i kurz, to najczęściej można znaleźć między klawiszami. Uprzedzam dmuchanie nie pomaga, najlepiej przeprowadzić renowację. Większość klawiatur można ponowie złożyć po wyjęciu z niej klawiszy, warto więc inwestować w takie narzędzia.Monitor nie lubi wody, specjalne ściereczki do ekranu muszą być odpowiednie do jego rodzaju. Ekrany ledowe nie lubią alkoholu, a większość środków myjących bazuje na spirytusie. Woda też nie jest dobry rozwiązaniem tak jak płyny do mycia szyb. Dobierz monitor do potrzeb a środek czyszczący do monitora. 

Kable pod nogami, kable na biurku, znamy to. Wystarczy dobra listwa zasilająca, która sprawi, że w razie burzy szybko wyłączymy sprzęt z zasilania. Kable można powiązać opaskami zaciskowymi i powiesić na haczykach pod biurkiem. 

W tym celu polecam zapoznać się z filmikami, może was zainspirują, zawsze możecie też zainwestować w kolorowy rozdzielacz. 
Pasta termoprzewodząca, dobra bo nowa. Niestety nie zawsze produkt kupiony w sklepie nawet komputerowym sprawdzi się. Otwarcie obudowy PC czy laptopa to zawsze ingerencja, dlatego lepiej usługę pastowania zlecić autoryzowanej sieci sklepów. Pasty nie potrzeba wiele, na środek rdzenia wyfraczy specyfik o średnicy 2 mm.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.