sobota, 10 października 2015

Pamiętacie jak wyglądały wasze ulubione postacie z kreskówek? Obłe kształty, niewyraźne rysy twarzy, im lepszy kineskop telewizora tym lepiej mogliście odróżnić kolor ubrania bohatera. 

W ciągu 10 lat można dokonać wiele zwłaszcza w dziedzinie takiej jaką jest technologia. Ewolucja grafiki komputerowej z roku na rok posuwa się do przodu, nie wiemy jak będą gry komputerowe wyglądać za rok czy dwa, ale jedno jest pewne graficy będą wykazywać się pomysłowością. 

Postacie, które wyglądają dzisiaj jak pozlepiane z kwadracików zastąpiły awatary do których nieraz sami chcemy się upodobnić. Rynek gier komputerowych dostarcza rozwiązań, które późnij wykorzystywane są nie tylko w przemyśle rozrywkowym ale też w sztuce czy medycynie. Lepszy obraz graficzny pozwala lekarzowi na lepsze zbadanie pacjenta, astronomom na dogłębne przeanalizowanie zdjęć a w sprawach kryminalnych przydaje się do sporządzenia rysopisu sprawcy. 

Przez zabawę do nauki, tak można nazwać proces udoskonalania grafiki komputerowej, a z pewnością to nie koniec jej rozwoju.


Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.