środa, 7 października 2015

Te efektowne wieżowce są na język świata, wyświetlają reklamy przy zerowym zużyciu prądu. Jak to się dzieje, przez zebranie energii w ciągu dnia w nocy można wyświetlać niestandardowe grafik. Bilbordy to dwustronne łączone płytki, wystarczy w dzień skierować je w stronę słońca aby generować energię słoneczną. Technologia OLED pomaga stworzyć na dużą skalę igłowe podświetlane grafiki. Ta niesamowita koncepcja może być wykorzystana wkrótce we większości budynków świata. 

Koncepcja dwustronnych płytek został opracowana przez projektanta przemysłowego Meidad Marzan. Poniższy film pokazuje, jak funkcjonują płytki obrotowe. W hołdzie dla Hitchcocka Marzan zasugerował, że podczas stanu ładowania słonecznego, panele OLED mogą być używane jako ekran rozrywki, wówczas od wewnątrz budynku można oglądać reklamy. 

Technologia OLED wykorzystuje warstwy cienkich folii, która zamyka światła fosforu. Podobnie jak w arkuszach słonecznych, wyświetlacze OLED mogą być elastyczne. Marzan zasugerował także intuicyjny interfejs, który pozwoli użytkownikom na zmianę wzorca wyświetlanego się światła na płytkach. To niesamowite przeżycie oglądać wszystkie klocki odwrócić w czasie rzeczywistym, jak obraz jest rysowany na ekranie.


Projektanci Imaging Technology OLED jest dobry na wszystko, od małych gadżetów, takich jak telefony komórkowe po zastosowania architektoniczne, takie jak oświetlenie elewacji. To jest wciąż niepewna inwestycja, ale gdy OLED i integracja słoneczna zacznie być opłacalna, będziemy bacznie obserwować, jak technologia się rozwija.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.