poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Stajemy się coraz bardziej zależni od technologii, pojawia się też wiele zagrożeń i opinii o tym jak to w internecie użytkownik staje się ofiarą. Ponieważ jesteśmy w otoczeniu tych wszystkich gadżetów elektronicznych cały czas, z pewnością pytanie, powinniśmy zadać sobie pytanie jak się chronić? Niestety odpowiedzi, jakie pojawiają się są zwykle fałszywe.


Oto lista mitów, myślałeś, że Cię chronią, a okazują się pułapką i zbędnym gadżetem:

1. Przeglądanie stron internetowych za pomocą przeglądarki w trybie incognito nie oznacza, że jesteście anonimowi. Cóż, bardzo mi przykro, ale nie ma tak łatwo. Oznacza to jedynie tylko tyle, że Twoja przeglądarka nie zachowa żadnych informacji. Jednak dostawca usług internetowych i stron internetowych, będzie wiedział, kim jesteś i co robisz, a jeśli będzie to coś złego znajdą Cię...

2. Jeśli zostawisz swój telefon do ładowania na noc, bateria będzie się niszczyć, a to wpłynie na życie telefonu. Źle! Większość gadżetów jest na tyle sprytna by zatrzymać ładowanie, gdy bateria osiągnie 100%. Mimo wszystko jednak lepiej odłączyć ją kiedy ładowanie będzie już zakończone. 

3. Komputery Mac jest odporny na wirusy. To nieprawda. Wirus trojan zainfekował tysiące komputerów, to zależy od systemu a nie marki, a najczęstszy jest przecież Windows. 

4. Wyższa rozdzielczość ekranu jest zawsze lepsza, jeśli chodzi o smartfony. Nie. Ludzkie oko nie odróżnia rozdzielczości jeśli gęstość pikseli jest wyższa niż 300ppi.5. Nie należy naładować telefon lub laptop, chyba, że bateria pokazuje 0. Zaleca się, aby skorzystać z tej techniki, tylko raz w miesiącu. We wszystkich innych przypadkach należy naładować smartfona lub laptopa, gdy jest to około 20% -40%. W ten sposób można uzyskać więcej cykli życiowych z akumulatora.

6. Więcej megapikseli oznacza lepszą jakość obrazu. No, nie! Ważniejszy jest rozmiar piksela, a nie, ich ilość. Dlatego HTC One produkuje świetne zdjęcia i ma tylko 4 megapikseli.

7. chronione hasłem sieci Wi-Fi są bezpieczne. To przypomina mi działanie, które można określić cytatem - "najlepszych sztuczką diabła jest przekonanie, że on nie istnieje". Masz analogię, prawda? Nie ma bezpiecznego Wi-Fi, zwłaszcza jeśli jest to sieć publiczna, hasło tylko opóźnia włamanie dlatego lepiej je co jakiś czas zmienić.

1 komentarze :

Obsługiwane przez usługę Blogger.