wtorek, 5 stycznia 2016

Bez Słońca nie było by życia na Ziemi, tylko 30 proc. energii słonecznej trafia do nas, reszta jest rozproszona. Panele słoneczne głównie z tego powodu nie są uważna za efektywne. 

Przeszkody dla fotowoltaikiDostęp do Słońca jest ograniczony w pochmurne, deszczowe dni. Dlatego warto wykorzystać obszary, na których chmury wysterują niezwykle rzadko, czyli nad pustyniami. Solar Star posiada już jedną taką elektrownię w Kalifornii. Jej moc to 579 MW. Obecnie grono naukowców zNExtPv chce aby elektrownie unosiły się 20 metrów nad powierzchnia lądu. Taka wysokość sprawi, że panele umieszczone na balonach będą zbierać więcej energii, przez co będą bardziej wydajne. W Efekcie po zwróceniu kosztów inwestycji mieszkańcy Kalifornii mają płacić niższe rachunki za prąd


20 metrów to max


Balon wypełniony wodą ma unosić się nad ziemią maksymalnie na 20 metrów. Instalacja napowietrzna połączona będzie z infrastrukturą naziemną kable, takim samym jakie transportuje prąd elektryczny w urządzeniach. Dwadzieścia metrów to początek, może w przyszłości będzie można wznieść balony na wyższą wysokość, wszystko zależy od zabezpieczeń. 

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.