czwartek, 17 marca 2016

Prawdą jest, że krótsze programy zużywają mniej energii, lub że zawsze musisz oddzielać białe ubrania od kolorowych? Te kilka fałszywych przekonań sprawiają, że pranie staj się męczące. Jeśli masz kupić pralkę, albo jesteś zdezorientowany przed tak wielu ofert zawsze możesz zapoznać się z opiniami internautów na ten temat.Gdy wirujemy i pukamy na wysokich obrotach wirówki przy dają lepsze wyniki. Testy jakie przeczytałem na ten temat, wykazały, że wydajność urządzenia do prania, z wyjątkiem czasu kiedy maszyna usuwa wodę, nie są uzależnione od prędkości wirówki. Klienci coraz częściej poszukują nowych technologii w celu zwiększenia przepustowości i prędkości wirowania, która jak się okazuje niszczy ubrania. Jeśli są one bardziej suche szybciej wyschną, ale takie szybkie, nadmierne osuszanie sprawia, że włókna niektórych ubrań nie powrócą już do swoje formy. 

Aby utrzymać maszynę w dobrym stanie, należy używać produktu, który ma właściwości zmiękczania wody. Fałsz. Nie ma dowodów na to, że jest to kamień wapienny, aby zmniejszyć żywotność pralki trzeba by prać i płukać w przegotowanej wodzie. Dodanie zmiękczacza za każdym praniem tylko to strata pieniędzy, środek ten nie działa w wysokiej temperaturze np. 60 stopni, a w takiej pierzy ręczniki czy pościele. Dodatkowo, miarka jaką dodaje się do prania nie zawsze wystarczy, im dłuży program piorący tym więcej wody pobiera pralka detergentów proszkowych. Pomyśl, zęby myjesz codziennie, nie raz a dwa razy dziennie, a stomatolog i tak usuwa Ci kamień, skąd się bierze od wody właśnie, a nie masz z nią tak długiego kontaktu podczas myci jak elementy pralki.

Krótsze programy to doskonałe wyjście, dzięki nim uczymy się nas jak oszczędzać prąd. Jest tyko jedno ale. Na o czy pralka będzie wstanie usunąć plamy wpływa mają cztery czynniki decydujące: temperatura, działanie mechaniczne, detergentu i czasu prania. Zazwyczaj krótsze programy to te, które zużywają mniej wody i piorą w niższych temperaturach. Programy ekologiczne zazwyczaj mają najdłuższy czas. Uwaga: istnieją pewne krótkie programy, które faktycznie zużywają mniej wody i energii, a przeznaczony jest do prania bielizny mało zabrudzonej lub po to by prostu odświeżyć odzież. Dlatego program musy być dostosowany do wsadu, inaczej będziemy musieli prać drugi raz a to nie jest już tak oszczędne. 

Więcej detergentu tylko w przypadku większego prania, nie do końca to tak działa. Zmiękczanie tkanin jest niezbędne, aby ubrania bardziej miękkie. Dawka detergentu zalecana przez producenta jest przeznaczony do usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń i jest wystarczająca. Zwiększenie dawki detergentu, może zaowocować pozostałościami na tkaninach, które mogą powodować alergie, a także negatywny wpływ na środowisko naturalne. Im większy wsad tym mniej środka piorącego, gdyż może on nie zostać całkowicie wypłukany. 

To zawsze jest konieczne, aby oddzielić pranie białe i kolorowe. Lepiej tak zrobić, ale nie wszystkie kolorowe tkaniny mogą traci kolor, nie powinno się tak dziać w przypadku niskich temperatur. Jedna w dzisiejszych czasach trzeba mieć się na baczności, jakość tkanin, które są mieszanką materiałów, sztuczne koloryzatory nie zapewnią nam gwarancji, że woda w praniu nie zabarwi się. Dlatego lepiej kolory i biel prać osobno.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.