czwartek, 3 marca 2016

Jeśli jesteś posiadaczem nowej konsoli pS4, może być niemile zaskoczony z rachunku za energię elektryczną. Dlaczego, PlayStation 4 i Xbox One są nieschludnymi żarłokami. USA Today opublikowała artykuł o tym, jak dużo energii zużywają nowe konsole i okazało się, że nawet w trybie uśpienia są bardzo łakome na prąd.Różnice pomiędzy modelami


Na na rynku europejskim prym wiodą dwie główne konsole do gier: Xbox One i Playstation 4. Nisza ta jest wypełniona przez urządzenia z rodziny Wii. Niezależne testy wykazały, że PS4 w wykorzystaniu pobiera 137 Watt, a producent twierdził, że tylko 112. Xbox chociaż w USA uważany jest za prawdziwego pożeracza energii, ponieważ sama korzysta z 15,7 watów w trybie gotowości. Pobór energii w czasie czuwania to zaledwie około 0,4 watów, ale jest to pomiar niedokładny według badaczy z USA jest on dużo wyższy. 

Jak policzy pobór energii


Po raz kolejny, wszystkie wzory w skrócie:

Zużycie energii = moc urządzenia x czas pracy

W celu obliczenia kosztu energii okres użytkowania musi zostać dokładnie określony. Czas trwania jednego cyklu jest trudny do obliczenia ale mnij więcej wiesz ile grasz na konsoli.

Zużycie energii w ciągu roku może być określona przez pomnożenie różnych okresów w ciągu roku i mocy urządzenia. Dodatkowo, obliczoną wartość dzieli się przez współczynnik 1000, tak, że wskazane jest wynikiem w kilowatogodzinach (kWh).

Ile prądu pobiera pS4

Od pobór mocy może być następnie na podstawie kosztów energii elektrycznej za kilowatogodzinę (kWh), pomnożony przez cenę za kWh.

Ile prądu pobiera pS4

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.