piątek, 25 marca 2016


Drukowanie 3D

Druk 3D na dobre zagościł już w świecie medycznym urządzenia. Dziewięćdziesiąt pięć procent wszystkich aparatów słuchowych jest drukowanych w technologii 3D. Gdzie jeszcze obecny jest taki druk, powstało ponad 650.000 par zębów Invisilign Ta technika jest również przesuwanie w protetyce. Istnieją również wykonane gorsetów ortopedycznych dla pacjentów ze skoliozą i gojenia się złamanych kości, 3D drukowane zaczyna nabierać też znaczenia w wykonywaniu protetyki twarzy (nosy, uszy, itp).

Wykonywanie  biopsji

Z najbardziej śmiertelnej postaci raka skóry, czerniak,  zabija ogromną liczba ludzi, większość uważa, że niewinnie wyglądające plamki są w rzeczywiście nieszkodliwe.  Jednak nie można było tego wiedzieć na pewno, bez inwazyjnej biopsji chirurgicznej. Dziś dermatolodzy mają nową pomoc w dokonaniu tego zabiegu, narzędzie zatwierdzone przez FDA do wielospektralnej analizy morfologii tkanek. Skaner optyczny MelaFind nie jest używany dla ostatecznej diagnozy, ale raczej dla dostarczenia dodatkowych informacji. Lekarz może użyć go w celu ustalenia, czy nie będzie konieczne zamówienie biopsji. Celem jest wyeliminowanie niepotrzebnymi  blizn po biopsji, a dodatkową korzyścią jest wyeliminowanie kosztów zbędnych zabiegów. MelaFind korzysta z technologii (MELA Sciences, Irvington, NY) wykorzystywanej do nawigacyjnych rakiet. Zgromadzone sygnały są przetwarzane przy użyciu algorytmów ciężkich i dopasowywane do rejestru 10.000 obrazów cyfrowych czerniaka i innych choroby skóry.

Skaner bjopsji


Elektroniczny Aspiryna


Dla ludzi, którzy cierpią z powodu migreny, bólu głowy czy innych przyczyn przewlekłego, rozdzierającego ból głowy lub twarzy, lekarz radzi by "radze wziąć dwie aspiryny i zadzwonić  do mnie rano" metoda  ta jest bezużyteczna. Lekarze od dawna badają najbardziej poważne, przewlekłe bóle głowy które powodowane są w obrębie nerwu twarzowego, ale jeszcze nie znaleźli leczenia, które działa przez dugi okres. Technologia ta jest narzędziem mającym na celu blokowanie sygnałów SPG przy pierwszych objawach bólu głowy. System obejmuje stały implant, czyli małe urządzenie stymulujące nerwy.  Końcówkę implantu łączy się z wiązką SPG i kiedy pacjent wyczuje wystąpienie bólu głowy.  


Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.