poniedziałek, 18 kwietnia 2016

Wiele futurystycznej technologii widzimy w filmach sci-fi są tak niesamowite, że trudno sobie wyobrazić, że mogą kiedyś być obecne w naszych domach. W rzeczywistości, to może dziać się już dzisiaj Nowoczesna technologia awansowała do punktu, w którym możemy kontrolować nasze telewizory, lampy, a nawet nasze termostaty za pomocą smartfonu. To tylko wierzchołek góry lodowej nowoczesnych technologii, które mają ułatwić nam życie i uczyć jak oszczędzać energię elektryczną.

Oto sześć przyszłych technologii domowych

1. Automatyczne robotyJesteśmy jeszcze daleko od stworzenia w pełni funkcjonalnego, humanoidalnie podobnego robota, który może działać swobodnie. Zautomatyzowane roboty już istnieją i są stosowane w wielu domach dzisiaj. Urządzenia takie jak iRobot i neato są zaprojektowane tak, aby w sposób autonomiczny ułatwiać czyszczenie podłóg. Może rozwiązanie to nie oszczędza kosztuje mało, ale ułatwia pracę.

Nie martw się jednak. Prototyp robota przedstawiony przez naukowców w Niemczech robi trochę więcej niż tylko czyścić podłogi. Robot może sprzątać poprzez obsługiwanie maszyn, a nawet podawać napoje dla gości. Dodatkowo, może być kontrolowany za pomocą dotykowym, ale także odpowiedzi na polecenia głosowe. 

2. Inteligentne AGDW naszych urządzeniach, takich jak nasze telefony, zegarki, a nawet biżuteria można zainstalować systemy inteligentne. Wyobraźmy sobie, że lodówka może przygotować dla ciebie szklankę wody, która czeka na ciebie, podobnie z ciastem czy praniem, które czeka na powieszenie. 

Można już kupić lodówki, zmywarki, suszarki i inne urządzenia wyposażone w ekran dotykowy jak i grono czujników. Niektóre z nich są nawet gotowi do podłączenia do Internetu, co pozwala na zainstalowanie i użytkowanie aplikacji bezpośrednio z urządzenia.

Co najbardziej ekscytujące w inteligentnych urządzeniach jest to, że czynią one nasze życie coraz bardziej wygodne, ucząc się naszych preferencji i uczynić życie łatwiejszym. 

3. Kontrole oświetleniowe


Czujniki światła sprawdzają się na zewnątrz i wewnątrz budynków, oświetlenie jak i inne systemy typu termostat, może być zaprogramowany tak aby włączyć światła w domu i schłodzić powietrze wewnątrz. Wyobraź sobie możliwość zaprogramowania systemu tak, że włącza się światła w różnych porach dnia i nocy, co chroni przed kradzieżą. Zaawansowane sterowniki oświetlenia stają się coraz bardziej powszechne, choć wielu ma nadzieję, że technologia będzie wkrótce standardową funkcją w nowych domach.

4. Monitorowanie funkcji samochodu


Motoryzacja rozwija się równie szybko, właśnie w tej dziedzinie technologii widać nowinki techniczne. Czy Twój samochód mówi, kiedy potrzebuje wymiany oleju, więc dlaczego nie otrzymywać takich informacji od domu? Pomyśl, jakich danych mogłyby dostarczyć ci twoje urządzenia.

Jeszcze lepiej, nie myśleć o systemie energetycznym, który może powiedzieć nam wszystko i kontrolować nasze życie. Zaletą jest monitorowanie zużycia energii w domu, związanych z tym kosztów i emisji dwutlenku węgla przez minutę, w celu umożliwienia lepszego wykorzystana energii. Możesz nawet analizować urządzenia i wyposażenie używane w domu, przez co stwierdzisz czy nie potrzebujesz bardziej energooszczędnych produktów.

5. Inteligentne toalety


Wydaje się to trochę głupie, ale są toalety w Japonii, które poza czyszczeniem mogą także wykonać badanie moczu a następnie poinformować je, czy korzystający nie mają cukrzycy. Wydaje się, że to jeden z głównych zastosowań dla inteligentnych toalety, utrzymująca nasze zdrowe, co sprawia, że ​​wiele szpitali o tym myśli. Toaleta może wkrótce będzie w stanie powiedzieć kobicie czy jest w ciąży poprzez analizę moczu, albo, że ktoś ma raka jelita grubego. Oczywiście, inne inteligentne funkcje, takie jak zautomatyzowane odświeżacze i systemów spłukiwania lub podgrzewane fotele są również bardzo użyteczne. Zwłaszcza ten ostatni, bo nikt nie lubi usiąść na sedesie zamrażania zimno.

6. Scentralizowane rozrywki 


Telewizja kablowa jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych źródeł rozrywki. Przyszłe domy będą obejmować bardziej scentralizowane rozrywki poprzez system przeznaczony dawania przyjemność. Internet, telewizja, konsola w jednym. Wszystko dostępne w jednym urządzeniu jako jedna usługa. 

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.