wtorek, 26 kwietnia 2016

Istotą Tech-I jest coroczny konkurs organizowany dla nauki i techniki, ma on wspierać przedsiębiorców gospodarek wschodzących na całym świecie. Innowatorzy przedstawiają swoje pomysły online w aplikacji zawierającej streszczenie oraz film promocyjny. Ich wnioski są następnie analizowane przez ekspertów oraz poddawane głosowaniu online w celu ustalenia finalistów.



Od 2011 roku, osiągnięcia wynalazców z całego świata zostały na łamach konkursu GIST Tech-I. Inicjatywa GIST jest prowadzony przez Departament Stanu USA, a konkurencja Tech-I jest realizowany przez AAAS.

Obecnie trwa głosowanie, zachęcam do oglądania i zapoznania się z wynalazkami. Głównymi dziedzinami są ICT, Agrokultura, energia, edukacja czy ochrona zdrowia. Aby oddać głos należy zalogować się na stronie: http://www.gistnetwork.org/tech-i-semi-finalists-voting

18-letni Michaela Litovchenko już opatentował swój know-how - modułową elektrownię, a teraz walczy o nagrodę w wysokości 200 $ tysięcy w międzynarodowym konkursie innowacji naukowych Tech-I GIST w USA " kilka lat temu siedząc na brzegu morza Azowskiego w Berdyansk zobaczyłem wielkie fale, myśląc o tym, jak wykorzystać ich energię. Po opracowaniu specjalnej instalacji z dwoma komorami, podobnymi do boji. Gdy rośnie fala w jednej komorze, siła Archimedesa pojawia się w drugiej - siła ciężkości, które razem wytwarzają energię elektryczną.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.