sobota, 19 grudnia 2015

Czy Twoja lodówka działa prawidłowo? Gdyby okazało się, że nie byłby to dal Ciebie duży problem, chociaż gorzej może być tylko wówczas, kiedy lodówka przestanie działać w lecie. Jeśli masz obawy, że twoja lodówka nie działa prawidłowo nadszedł czas, aby dokształcić się w kwestii napraw chłodniczych. Podane poniżej rozwiązania dla typowych problemów, które mogą dotyczyć twojej lodówki. Możesz rozwiązać te problemy samodzielnie. Ale jeśli nic nie wiesz na temat technologii wtedy, lepiej zadzwonić do mechanika chłodniczego do naprawy lodówki. Proszę zobacz jakie typowe problemy przygotowałem.


Niestabilność temperatury: Jeśli w Twojej lodówce jest zbyt zimno, że zaczęła zamrażać rzeczy a następnie robi się ciepło, co nie zapewnia chłodzenia produktów spożywczych to pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić jest wewnętrzne pokrętło sterujące temperaturą lodówki. Jeśli regulacja ustawienia temperatury nie pomaga to należy sprawdzić cewki pojemnościowych, które znajdują się w tylnej części lodówki. Kurz zostaje zgromadzony przez te kręgi, przez co nie pozwala cewkom skutecznie chłodzić. Jeśli nawet po czyszczeniu cewki pojawia się problem, to lepiej zadzwonić do usługi napraw chłodniczych.

Wydzielanie nadmiernego hałasu: Będziesz słyszeć od czasu do czasu trochę hałasu dobiegającego z lodówki, co jest normalne. Ale jeśli czujesz nadmierne stukanie, jęczenie, lodówka zaczyna jakby walić od środka, wiedz, że coś jest nie tak. Dowiedzieć się, skąd pochodzi hałas. Jeśli czujesz, że hałas dobiega z tyłu lodówki może to być spowodowane utratą sprężarki lub wentylatora. A jeśli czujesz, że dźwięk dochodzi z przedniej części lodówki, należy sprawdzić, śruby, które mogą być poluzowane.

Wyciek: Cieknący płyn z lodówki jest kluczowym zagadnieniem, które wymaga natychmiastowej uwagi. Może to spowodować uszkodzenie podłogi i innych powierzchni w domu. Jeśli zobaczysz wodę na podłodze, sprawdź czy taca umieszczona nad silnikiem nie jest pochylona lub uszkodzona kontrolą wilgotności. Inną przyczyną może być zapchanie się kanalika odprowadzającego, biegnie on wewnątrz lodówki i odpowiedzialny jest za zbieranie wody skroplonej w komorze. Należy go przeczyścić, można do tego posłużyć się niewielkiej jakości drucikiem, na końcu owiniętym w coś delikatnego np. kawałek ligniny.

Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć przyczyny, dlaczego główną lodówka sprawia jakiekolwiek problemy, to najlepszym rozwiązaniem jest specjalistyczny serwis, wszelkie działania wykonuj kiedy sprzęt jest odłączony od gniazdka.

Post a Comment:

Obsługiwane przez usługę Blogger.